Najpotężniejsza wersja Google Gemini trafi na smartfony Oppo i OnePlus

Już niedługo trudno będzie znaleźć smartfona z najwyższej półki, który nie będzie wzbogacony przez sztuczną inteligencję. Jedne firmy, jak Samsung, opracowują własne rozwiązania, podczas gdy inne sięgają po technologię innych producentów. Dowiedzieliśmy się właśnie, że nadchodzące modele Oppo i OnePlus dostaną Google Gemini Ultra AI. Co to oznacza?
Najpotężniejsza wersja Google Gemini trafi na smartfony Oppo i OnePlus

Gemini Ultra AI od Google do dyspozycji użytkowników smartfonów Oppo i OnePlus

Google Gemini, czyli duży model językowy (LLM) ma kilka poziomów zaawansowania. Ten „najsłabszy” o nazwie Nano dostępny jest np. na urządzeniach z serii Pixel 8. Najpotężniejszą wersją sztucznej inteligencji od giganta z Mountain View jest Gemini Ultra AI, oparta na chmurze i obsługująca chatbota Gemini Advance. Tak rozwinięte SI oferuje ogrom przydanych funkcji, takich jak:

Czytaj też: Google znowu miesza z wyglądem YouTube’a. Tylko po co?

  • Funkcja AI Eraser – wykorzystuje sztuczną inteligencję do usuwanie ze zdjęć niechcianych obiektów, takich jak osoby przechodzące przez ulicę, znaki drogowe czy linie energetyczne. Działa podobnie do funkcji Magic Eraser dostępnej na Pixelach, ale oferuje większą precyzję i lepsze efekty.
  • Podsumowywanie artykułów i notatek głosowych – Gemini w wersji Ultra bez problemu podsumuje długie artykuły i nagrania audio, wyciągając najważniejsze informacje i prezentując je w skróconej, łatwiejszej do strawienia formie. 
  • Generowanie treści audio w czasie rzeczywistym – zamiana tekstu na mowę w czasie rzeczywistym to funkcja bardzo przydatna zwłaszcza dla osób z problemami ze wzrokiem lub tych, którzy lubią wykonywać kilka czynności na raz.
  • Kreatywne tworzenie treści w mediach społecznościowych – Gemini Ultra sprawdzi się także u internetowych twórców, bo może im pomóc w tworzeniu postów, opisów zdjęć i hashtagów, które potem można publikować w portalach społecznościowych. Może też sugerować pomysły na treści i pomagać w doborze odpowiednich zdjęć i filmów.
  • Gemini Advance – wspomniany wcześniej chatbot oferuje bardziej zaawansowane funkcje konwersacyjne niż standardowe chatboty. Może on udzielać wyczerpujących odpowiedzi na pytania, prowadzić dyskusje na różne tematy, a nawet pisać różnego rodzaju kreatywne treści.

Czytaj też: Google pozbywa się kolejnej usługi. Teraz przyszła kolej na VPN

Gemini Ultra jest cały czas w fazie rozwoju, więc wraz z upływem czasu pojawiać się będzie znacznie więcej funkcjonalności, co na pewno ucieszy fanów OnePlus i Oppo. Jak bowiem ogłosiły firmy podczas konferencji Cloud Next 2024, ich przyszłe smartfony dostaną właśnie najpotężniejszą wersję Gemini. Na razie poskąpiono nam wielu szczegółów, dlatego nie wiemy, co dokładnie trafi w ręce użytkowników, choć wspomniano, że oprócz tego pojawią się również wybrane funkcje Google Cloud AI. Wydaje się jednak, że więcej konkretów poznamy w kolejnych miesiącach, bo wdrożenie tego rozwiązania i tak wydaje się dość odległe.