Najsłynniejszy Łowca Nagród przybywa do Torunia

Ubiegłoroczna wizyta Lorda Vadera w Polsce nikogo nie pozostawiła obojętnym. Tegoroczny gość – równie mroczny i tajemniczy, także wzbudza ogromne emocje. 10 września Toruń odwiedzi najsłynniejszy Łowca Nagród – Boba Fett, czyli Jeremy Bulloch.

W tym roku zaprosiliśmy do Polski Jeremy`ego Bullocha, który wcielił się w rolę legendarnego łowcy nagród Gwiezdnej Sagi, przeciwnika Hana Solo – mówi Rafał Frąckiewicz, koordynator StarForce 2011 z Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Zainspirował nas do tego jeden z młodych fanów Gwiezdnych Wojen, który na zeszłorocznym zlocie wygrał konkurs strojów, przebrany właśnie za  Bobę Fetta – dodaje Frąckiewicz.

Mimo, że oficjalną datą tegorocznego StarForce jest 10 września, to impreza rozpocznie się już w piątkowy wieczór. Po zmroku, przy toruńskiej fontannie Cosmopolis, przy akompaniamencie muzyki filmowej, odbędą się efektowne pokazy walki mieczami świetlnymi.

Większość sobotnich atrakcji obywać się będzie w toruńskim Centrum Targowym PARK. Będzie tam można m.in. obejrzeć pieczołowicie odwzorowane postaci z Gwiezdnej Sagi, unikatowe zbiory Michała Gużewskiego i Rafała Kuli (pamiątki sięgające 1977 roku), a także realistyczne modele autorstwa braci Kuleszów (z zapowiedzianą już niespodzianką).

Z myślą o graczach zostanie przygotowany Games Room, w którym będzie można spróbować swoich sił w gwiezdnych pojedynkach i bitwach, a także siadając za sterami podracerów znanych z epizodu I.

Najmłodsi uczestnicy zlotu, (których nigdy nie brakuje) będą mogli wczuć się w rolę konstruktorów tworząc z klocków LEGO jedyne w swoim rodzaju pojazdy inspirowane uniwersum Gwiezdnych Wojen. Natomiast ci, którzy czują MOC, będą mieli niepowtarzalną okazję treningu na rycerza Jedi.

Podczas StarForce2011 zaznacza się także aspekt bliższej galaktyki – fani kosmosu będą mogli wybrać się na wirtualny spacer po Marsie oraz obejrzeć, a nawet posterować słynnym łazikiem marsjańskim Magma II.

Więcej informacji i program imprezy można znaleźć na stronie internetowej imprezy – www.starforce.eu

Organizatorami StarForce 2011 są Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, Urząd Miasta Toruń, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przy współpracy Toruńskiego i Bydgoskiego Fanklubu Star Wars oraz członków Legionu 501 (Polish Garrison) i Rebel Legionu.

StarForce 2011 współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

StarForce 2011 odbywa się za zgodą firmy Lucasfilm Ltd., która na potrzeby konwentu i jego promocji udzieliła organizatorom zgody na korzystanie ze znaków towarowych i zdjęć pochodzących z sagi Star Wars. © 2011 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorization