Największe w Polsce warsztaty pozytywnego gotowania i życia!

27 września 2014 roku ponad 200 kobiet spotkało się w Katowicach by wspólnie gotować, jogować, tańczyć i rozwijać się w kierunku pozytywnego egoizmu. Na spotkaniu nie zabrakło znanych kobiet: pojawiła się dziennikarka radiowej Trójki– Grażyna Dobroń, aktorka Monika Mrozowska oraz Olga Kozierowska twórczyni Sukcesu Pisanego Szminką.

To już 25 spotkanie na przestrzeni 4 lat, które zorganizowało przebojowe małżeństwo Skalskich. Dagmara i Tomek w ramach swoich kampanii społecznych propagują wśród Polek idee pozytywnego egoizmu, zachęcając do budowania wewnętrznej siły płynącej z silnego poczucia „ja”.  Ze swoim przesłaniem dotarli do przeszło 300 000 Polek. Wielokrotnie byli nagradzani za działania społeczne i wspieranie kobiet.

Twoja siła płynie z wnętrza! Rozpoznaj je i pokochaj! – mówili Skalscy zebranym Uczestniczkom.

Pozytywny egoizm to sposób życia, który zakłada ciągłe rozwijanie i poznawanie siebie, harmonię ze swoim ciałem, emocjami i umysłem, aktywne działanie w kierunku kreowania swojego życia. Pozytywna egoistka zna, rozumie i akceptuje siebie. Aby tak się stało trzeba przejść drogę w kierunku uzdrowienia swojego ciała, wyciszenia umysłu, otworzenia serca i ustalenia odważnych celów do realizacji. Właśnie pod  tymi hasłami odbyły się tegoroczne warsztaty prowadzone przez Monikę Mrozowską (DDTVN), Dagmarę Skalską (Projekt Egoistka), Katarzynę Anders (Fotokulinarnie.pl), Grażynę Dobroń (Radiowa Trójka), Olgę Kozierowską (Sukces Pisany Szminką), Elżbietę Twardzik (Masala Bhangha), Tomasza Skalskiego (Projekt Egoistka), Grzegorza Kowalskiego (Prana).

Jesteś tym co jesz, dlatego jedz dobrze i świadomie – podkreślała Monika Mrozowska na warsztatach kulinarnych. Pod okiem Moniki, Dagmary i Katarzyny dziewczyny przygotowały zdrowe wegetariańskie sałatki, zupę i deser z kaszy jaglanej. Poznały zasady Diety Pozytywnej Egoistki, która m.in. została opisana w książce Skalskich „Egoizm to nie grzech!” Największym w Polsce warsztatom kulinarnym patronuje marka Zepter International, Natu bio i Biotrem.

Wytańcz i wyjoguj zgromadzone w ciele emocje, naucz się kontrolować oddech – zachęcali na swoich warsztatach pracy z ciałem Elżbieta Twardzik i Grzegorz Kowalski. Uczestniczki miały okazję poznać dwie zupełnie różne strategie uzyskiwania kontaktu ze swoim ciałem: dynamiczną Masalę Bhanghę (indyjski taniec połączony z fitnessem) oraz wyciszającą i harmonizującą ciało i umysł – jogę.

Gdy uspokoisz rozbiegane myśli, znajdziesz odpowiedzi na kluczowe pytania – powtarzał w trakcie warsztatu „Spokojny umysł” Tomasz Skalski. Wspólnie z uczestniczkami wykonał ćwiczenia, które pozwalają na wyciszenie umysłu. Zachęcał do praktykowania ich codziennie po to by podnieść komfort swojego funkcjonowania. Ukazał również ukryte mechanizmy naszego mózgu, które nie pozwalają nam na życie w „teraz”. Podał ciekawe sposoby radzenia sobie z nimi w tym m.in śmiechoterapię.

Odwagi! Wyrzucają Cię drzwiami, wejdź oknem. Nie poddawaj się. motywowała Olga Kozierowska w trakcie warsztatu „Odważny cel”. Podzieliła się z uczestniczkami swoją historią jak zostawiła korporację by realizować marzenia i założyła „Sukces Pisany Szminką”. Zachęcała by zwracać uwagę na mocne strony zamiast koncentrować się na słabościach.

Serce ma potężne pole energetyczne w nim kryje się niewykorzystany potencjał  przekonywała Grażyna Dobroń w trakcie warsztatu „Szczęśliwe serce”. Odkryła przed uczestniczkami możliwości, które niesie ze sobą otwarcie swojego serca, wsłychanie się w jego głos. Poprowadziła poruszającą medytację serca i pokazała techniki pokonywania drogi z umysłu do serca.

Tradycyjnie już w Strefie Pozytywnej Egoistki uczestniczki miały szanse spotkać się z Partnerami Projektu Egoistka i skorzystać z porad ekespertów: stylistek, braffiterek, dietetyków, kosmetologów.

Warsztaty zakończyły się spotkaniem autorkim ze Skalskimi na którym pozytywne egoistki mogły odebrać dedykację w swoich egzemplarzach  książki „Egoizm to nie grzech!” i dużo dobrej energii.

Kolejne spotkanie odbędzie się w Krakowie 25 października.
Zapisy:
www.sklep.projektegoistka.pl