NAVTEQ wprowadza w Indiach usługę udostępniania w czasie rzeczywistym informacji o ruchu drogowym

Najlepsza na świecie usługa udostępniania w czasie rzeczywistym informacji o ruchu na drogach jest już dostępna w dwóch największych miastach Indii.
samochody, samochód
samochody, samochód

Warszawa, 9 stycznia 2012 r. — Firma NAVTEQ, największy na świecie dostawca map, informacji o ruchu drogowym oraz danych lokalizacyjnych, umożliwiających korzystanie na całym świecie z usług nawigacyjnych i lokalizacyjnych oraz z reklamy mobilnej, wprowadziła w Indiach swoją usługę NAVTEQ Traffic Pro®. W ramach tej usługi firma udostępnia w czasie rzeczywistym kompleksowe informacje o ruchu drogowym ponad 26 milionom mieszkańców dwóch największych w tym kraju miast ? Delhi i Bombaju.

Z badań wynika, że kierowcy w Indiach, którzy korzystają regularnie z systemu nawigacyjnego udostępniającego informacje o ruchu na drogach, mogą spędzać w korkach nawet o 18% mniej czasu niż kierowcy, którzy z takich systemów nie korzystają ? oznacza to uniknięcie każdego roku niemal trzech straconych bezproduktywnie w drodze dni. Badania wykazały też, że kierowcy korzystający w czasie rzeczywistym z informacji o ruchu drogowym przejeżdżają mniej kilometrów, a także efektywniej zużywają paliwo, co może prowadzić do zmniejszenia emisji CO2 nawet o 628 kg w przeliczeniu na jednego kierowcę ? czyli o 23% w porównaniu z emisją w przypadku kierowców, którzy nie korzystają z systemu nawigacyjnego*.

NAVTEQ Traffic Pro to zaawansowana usługa udostępniania w czasie rzeczywistym informacji o ruchu drogowym, obejmująca swoim zasięgiem wszystkie tereny, do których mogą docierać samochodem klienci. Usługa udostępnia szczegółowe informacje o prędkościach ruchu na autostradach oraz drogach głównych i drugorzędnych, umożliwiając dokładniejsze szacowanie czasu dotarcia do celu. Usługa jest obecnie dostępna w 24 krajach**. Można z niej korzystać za pomocą różnego typu urządzeń podłączonych do sieci, w tym samochodowych systemów nawigacyjnych, osobistych urządzeń nawigacyjnych, telefonów komórkowych i smartpadów, a także z poziomu serwisów internetowych.

Usługa NAVTEQ Traffic Pro jest oparta na najbardziej wszechstronnej na świecie sieci gromadzenia informacji o ruchu drogowym. Udostępnia niezrównane informacje o ruchu na drodze, dzięki którym klienci wiedzą, gdzie i kiedy jechać, aby zaoszczędzić czas i paliwo oraz uniknąć zdenerwowania. Firma NAVTEQ agreguje i analizuje dane o ruchu drogowym pochodzące z licznych źródeł, w tym z jednej z największych na świecie kompilacji danych z sond komercyjnych i konsumenckich, z największej na świecie stacjonarnej, firmowej sieci czujników, z danych o zdarzeniach pochodzących od organów administracji publicznej oraz z miliardów rekordów z danymi historycznymi.

 „Wprowadzenie usługi NAVTEQ Traffic Pro w Indiach stanowi kolejny ważny punkt zwrotny na drodze do naszego celu, jakim jest opracowanie najwyższej jakości rozwiązania udostępniającego informacje o ruchu drogowym na całym świecie naszym klientom i osobom dojeżdżającym do pracy” ? powiedział Ogi Redzic, wiceprezes NAVTEQ Traffic. „Bombaj i Delhi to dwa spośród najgęściej na świecie zaludnionych miast, stanowiące szczególnie duże wyzwanie dla firmy, która chce pomóc ludziom w unikaniu korków. Unikatowe doświadczenie firmy NAVTEQ w dziedzinie przetwarzania danych o ruchu drogowym na całym świecie pozwoliło opracować precyzyjnie działające i łatwe w obsłudze rozwiązanie do udostępniania informacji o ruchu na drogach, które pozwoli podróżnym w Indiach zaoszczędzić czas i paliwo oraz uniknąć frustracji”.

Firma NAVTEQ buduje swoją znakomitą reputację nie tylko poprzez zapewnianie wysokiej jakości danych, ale także poprzez opracowywanie produktów spełniających szczególne wymagania indyjskich podróżnych. Najnowsza komercyjna wersja udostępnionej przez firmę NAVTEQ mapy Indii obejmuje ponad 2200 miast z terenu całych Indii oraz 6,47 mln interesujących miejsc specjalnych (Point of Interest ? POI) rozmieszczonych wzdłuż krajowej sieci dróg o łącznej długości 1,19 mln km.

* Raport z badania zalet systemu nawigacji NAVTEQ (NAVTEQ Navigation Benefits Study) z 2009 r., którego wyniki  wykorzystano w odniesieniu do rynku indyjskiego.

** Belgia, Kanada, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Indonezja, Indie, Irlandia, Włochy, Luksemburg,  Meksyk, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Arabia Saudyjska, RPA, Hiszpania, Szwecja, Zjednoczone  Emiraty Arabskie, USA.

Więcej:gadżety