Niespodzianki przyszłości

Kręcą Was gadżety z filmów o Jamesie Bondzie? Mamy dobrą wiadomość: futurystyczne zabawki są już prawie zasięgu ręki

Myszka odegrała kluczową rolę w ewolucji komputerów domowych. Dni tego zasłużonego urządzenia zdają się jednak być już policzone i ta ostatnia bariera pomiędzy światem cyfrowy a realnym wkrótce padnie. Tablety z ekranami dotykowymi? Wierzcie nam, są już passé!

Nawet się nie zorientujecie, a sterowanie komputerem będzie możliwe za pomocą gestów, aplikację otworzymy samym tylko spojrzeniem, menu rozwiniemy, używając do tego zintegrowanego z naszym ubraniem specjalnego minigadżetu. Cyfrowe biuro zmieści się w naszej rękawiczce, a elektroniczny dostęp do lekarza będziemy mieć w zegarku.

Poniżej przedstawiamy wynalazki świadczące o niebywałym postępie technologicznym. To one już niedługo odmienią nasze życie!

Wyczaruj sobie wizualizację 3D

Ekran zSpace powstał, aby pobudzać kreatywność architektów, inżynierów i różnej maści projektantów. Stworzony przez kalifornijską firmę Infinite Z nowatorski system holograficzny pozwala, przy pomocy specjalnego ołówka i okularów 3D, na tworzenie w środowisku trójwymiarowym. Powstałe w wysokiej rozdzielczości projekty są od razu wizualizowane na kolorowo. System wyposażono we wbudowaną kamerę, za pomocą której można zajrzeć do wewnątrz wyświetlanego przedmiotu, przybliżać i obracać hologramem,  zupełnie jakby był realny.

Czytaj więcej na stronie Sekretynauki.focus.pl

Więcej:gadżety