Niewidzialny partner da ci … święty spokój!

Niedawno pisaliśmy o tym, że ludzie coraz częściej udają, że wyjechali na wakacje. Teraz można także udawać, że jest się w związku.

Niedawno pisaliśmy o tym, że ludzie coraz częściej udają, że wyjechali na wakacje. Relacjonują w mediach społecznościowych wspaniałą podróż, dzielą się zdjęciami ze znajomymi i oznaczają się w odpowiednich miejscach. Co więcej, często także prowadzą z najbliższymi rozmowy przez Skype i opowiadają o swoich przygodach!  

Teraz w sieci już pojawił się serwis, który także umożliwia kolejną mistyfikację. Tym razem dotyczy ona związków. Serwisy invisiblegirlfriend.com i invisibleboyfriend.com umożliwiają stworzenie “niewidzialnego” partnera. 

Jak to działa? Na początku użytkownik serwisu stwarza własną dziewczynę lub chłopaka. Nadaje mu imię, wybiera wiek oraz zdjęcie, a także określa osobowość. Później można już wysyłać do niewidzialnego partnera wiadomości (a on od razu odpisze!) i dzielić się zdjęciami.

A co najważniejsze – opowiedzieć światu prawdopodobną historię swojej miłości. Jeśli ktoś nie ma pomysłu na własną historię, serwis łatwy sposób pomoże ją stworzyć: 

W ramach kontaktu z niewidzialnym partnerem pomysłodawcy serwisu oferują: sms-owanie, wiadomości głosowe, ręcznie pisane notatki, zdjęcia i spersonalizowaną historię. To wszystko można kupić za 24,99 dolarów miesięcznie (opłata za 100 wiadomości, 10 wiadomości głosowych i 1 odręczną notatkę). Za 14,99 dolarów można zdecydować się jedynie na wiadomości tekstowe.

Hasło reklamujące serwis brzmi: “Niewidzialna dziewczyna / chłopak da ci rzeczywiste potwierdzenie i społeczny dowód na to, że jesteś w związku. Nawet jeśli tak nie jest. W ten sposób możesz spokojnie dalej żyć po swojemu.”