Niewinni czarodzieje w Muzeum Powstania

W ten weekend w Muzeum Powstania Warszawskiego „III Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje. Warszawa 56/08”.

14, 15 i 16 listopada odbędzie się „III Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje. Warszawa 56/08”.
15 listopada o godzinie 17 spotkanie z Aleksandrą Domańską oraz pokaz jej filmu „Wilcza 11” w ramach warsztatów fotograficznych „Warszawa – twarze miasta”. (Sala Nowaka Jeziorańskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego ul. Grzybowska 79.) „Wilcza 11”, to niezwykły film dokumentalny, pokazujący historię kamienicy w centrum Warszawy – od zagubionych w mrokach dziejów przedwojennych losów, aż po współczesność. Film ten to opowieść o metafizyce miejsca, w którym mieszka reżyserka. „Wilcza 11”, pokazuje, na przykładzie jednego budynku, losy całej Warszawy – tym samym tytułowa kamienica staje się syntezą stolicy, z jej tragizmem, heroizmem i często poplątanymi losami. 
15 i16 listopada odbędzie się kolejny z warsztatów tworzenia filmów animowanych w ramach projektu „animuj! Warszawę”. Tym razem warsztaty inspirowane będą latami 50-tymi i 60-tymi. Zapanuje nieskrępowana wolność twórcza i świeżość, która charakteryzowała muzykę tamtych lat. W ramach warsztatów 15 listopada o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z jednym z najwybitniejszych polskich twórców animacji – Danielem Szczechurą. Reżyser, scenarzysta i scenograf w jednej osobie opowie o swojej twórczości, inspiracjach, spotkaniach i wielkim boomie animacyjnym czyli o Złotym Wieku polskiej animacji. Nie zabraknie projekcji filmów animowanych z muzyką Krzysztofa Komedy. Wstęp wolny. 
16 listopada o godz. 18.00 w Centralnym Basenie Artystycznym odbędzie się koncert Niewinni Czarodzieje – reakcja jassowa. Zagra m.in. Mikołaj Trzaska, Tomasz Gwińciński i Tymon Tymański. – Uwielbiamy Komedę jako najbardziej polskiego, najbardziej oryginalnego i najmniej zakompleksionego twórcę – twierdzi Tymon Tymański. h.k.