Co mają wspólnego Nothing Phone 3 i nadchodzący iPhone? Pewien bardzo tajemniczy element

Od premiery Nothing Phone 2 minął już prawie rok, więc z niecierpliwością wyczekujemy na kolejną generację flagowego modelu firmy. Nothing Phone 3 powinien zadebiutować w najbliższym czasie, a my właśnie poznaliśmy jego wygląd. Na renderach rzuca się w oczy pewien zaskakujący element konstrukcji.
Co mają wspólnego Nothing Phone 3 i nadchodzący iPhone? Pewien bardzo tajemniczy element

Nothing Phone 3 chce być jak iPhone 16? Cóż, wszystko zależy od tego, który smartfon szybciej zadebiutuje

Niedawno dyrektor generalny Nothing, Carl Pei, zamieścił na X serię zdjęć przedstawiających aktualizacje interfejsu użytkownika Nothing OS. Zmiany w oprogramowaniu z pewnością były interesujące, ale w oczy rzuciło się coś innego. Otóż jak możecie zauważyć poniżej, nowości w nakładce wyświetlone są na smartfonie i to wcale nie jest żaden z modeli Nothing, który dostępny jest na rynku.

Phone 1, Phone 2 i Phone 2a mają na pokładzie po trzy przyciski – dwa z lewej strony służące do regulacji głośności oraz jeden z prawej, który jest przyciskiem zasilania. Tymczasem na renderach widzimy jeszcze jeden przycisk, umieszczony pod tym do zasilania. Zwykle skupiamy się na renderach ukazujących nam plecki albo ewentualnie ramki smartfona, bo wygląd przedniego panelu raczej rzadko dostarcza ekscytujących informacji. Tym razem jest inaczej, zwłaszcza że nie mamy żadnych wzmianek o tym, do czego ten nowy przycisk mógłby służyć.

Czytaj też: POCO F6 i F6 Pro zaliczają premierę. Xiaomi przygotowało sporo ulepszeń i promocję na start

Jednocześnie ciężko oprzeć się wrażeniu, że gdybyśmy zignorowali wyświetlone na ekranie treści, te rendery mogłyby przedstawiać równie dobrze nadchodzącego iPhone’a. Chodzi nie tylko o płaski ekran i równie płaskie ramki, ale właśnie o ten dodatkowy element. Jeśli śledzicie na bieżąco doniesienia związane z nowościami od Apple’a, to zapewne wiecie, że w „szesnastkach” pojawić ma się nowy przycisk przechwytywania, również umieszczony pod przyciskiem zasilania.

W przypadku smartfonów od giganta z Cupertino wiemy już, że ma on służyć uwalniania spustu migawki, choć wspomina się również o kilku dodatkowych zastosowaniach, bo ma być on konfigurowalny. Możliwe też, że skoro Apple doda do iOS funkcje sztucznej inteligencji, nowy przycisk może być jakoś z nimi powiązany. W tym kontekście można też spekulować, że podobne zastosowanie nowemu elementowi konstrukcji nada również Nothing.

Czytaj też: OnePlus Open 2 nie pojawi się w tym roku, ale warto będzie na niego poczekać

Firma Carla Peia niedawno ogłosiła integrację ChatGPT z systemem Nothing OS, a to stwarza możliwość zaoferowania przycisku właśnie z takimi powiązanymi z SI funkcjonalnościami. Użytkownicy zyskaliby szybki dostęp do różnych udogodnień, bez konieczności wykonywania manewrów na ekranie smartfona. Są to jednak tylko spekulacje, więc lepiej podchodzić do nich z rezerwą.