OnePlus Open 2 nie pojawi się w tym roku, ale warto będzie na niego poczekać

W zeszłym roku zgodnie z zapowiedziami OnePlus wprowadził na rynek swój pierwszy składany smartfon. Co prawda słowo „swój” jest tu trochę na wyrost, bo to po prostu przemianowany Oppo Find N3, który doczekał się globalnej dystrybucji. Skoro tak, to jego następca pojawi się u nas pod nazwą OnePlus Open 2, ale jego premiera nie odbędzie się w tym roku.
OnePlus Open 2 nie pojawi się w tym roku, ale warto będzie na niego poczekać

OnePlus Open 2 i Oppo Find N5 to jeden i ten sam smartfon

Rebranding to znana praktyka wśród producentów smartfonów, więc nikogo nie zdziwił fakt, że OnePlus Open nie był autorskim rozwiązaniem marki, a po prostu przemianowanym modelem od Oppo. W sumie większość osób zapewne się z tego ucieszyła, bo dzięki temu dostaliśmy szansę zakupu Find N3 poza Chinami, co do tej pory z jakichś względów nie było możliwe. Ponadto w ten właśnie sposób OnePlus mógł uniknąć różnych wpadek i problemów, jakie pojawiają się często w przypadku pierwszej generacji składaków danej firmy. Tak czy inaczej, od premiery OnePlus Open minęło już na tyle dużo czasu, byśmy zaczęli wyglądać jego następcy, a raczej – Oppo Find N5 (Oppo najwyraźniej pominie numer „4”, który w Chinach uważany jest za pechową liczbę).

Czytaj też: Galaxy Z Fold 6 z kolejnymi zmianami. Tej najważniejszej wciąż jednak nie widać

Co prawda zeszłoroczna premiera Open i Find N3 odbyła się w październiku, jednak już teraz mówi się, że tej jesieni nie ma co liczyć na następną generację. Nie jest to związane z doniesieniami, jakie jakiś czas temu krążyły po sieci – ani Oppo, ani OnePlus nie rezygnują ze składaków. Oppo po prostu potrzebuje więcej czasu na wprowadzenie planowanych i bardzo mile widzianych zmian w konstrukcji i specyfikacji.

OnePlus Open

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, które udostępnił na Weibo znany leaker Digital Chat Station, nowy Find N5 pojawi się dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku i mniej więcej w tym samym czasie swoją premierę zaliczy również Open 2. Nadchodzący składak będzie wyposażony w procesor Snapdragon 8 Gen 4 i zapewne uczyni go to pierwszym tego typu smartfonem wykorzystującym flagowy chipset od firmy Qualcomm. Na tym oczywiście nie koniec planowanych zmian.

Czytaj też: Huawei pracuje nad szóstą generacją swojego topowego składaka. Mate X6 zbliża się do premiery

Dużo będzie się działo w zakresie konstrukcji, bo jeśli wierzyć raportowi, Oppo zamierza wprowadzić ulepszony zawias, który zmniejszy wagę urządzenia i sprawi, że nowy składak będzie „ultrapłaski”. Find N5/Open 2 będzie cechował się jeszcze smuklejszą konstrukcją, choć brakuje konkretnych liczb, więc nie wiemy jeszcze, co to dokładnie oznacza. Dla przypomnienia, Find 3 ma 11,7 mm grubości i waży 239 lub 245 g (w zależności od wariantu), co daje producentowi duże pole popisu w tej kwestii. Czy zmiany sprawią, że Oppo Find N5 zdetronizuje 9,9-milimetrowego Honora Magic V2? Trudno powiedzieć.

Czytaj też: Smartfony Galaxy S21 FE w końcu dostają asystenta aparatu. Jest jednak jedno „ale”

Na razie przeciek nie zdradza nam zbyt dużo, bo pojawiły się w nim jeszcze wzmianki o obecności aparatu peryskopowego na pokładzie, co obecnie niewiele nam mówi. Spodziewam się jednak, że w najbliższych miesiącach jeszcze nie raz usłyszymy o tym urządzeniu, a im bliżej premiery będziemy, tym więcej konkretów zacznie się pojawiać. Oppo Find N3 był naprawdę dobrym składakiem, ale wciąż było w nim sporo do poprawy i liczymy, że kolejna generacja w końcu wprowadzi te ulepszenia.