Nowe dyski przenośne Helium do komputerów Mac

Dysk przenośny w odpornej, aluminiowej obudowie idealnie nadaje się do notebooków Mac

Iomega zaprezentowała stylowe, aluminiowe dyski przenośne USB 2.0 – Iomega® Helium Portable Hard Drive. Urządzenia mieszczą się w kieszeni lub teczce i doskonale nadają się do współpracy z notebookami Mac.

„Kompaktowe dyski Iomega Helium Portable Hard Drive doskonale nadają się dla użytkowników, którzy często podróżują, osób zajmujących się projektowaniem oraz  entuzjastów cyfrowych mediów, poszukujących stylowych urządzeń do przechowywania i współdzielenia danych oraz archiwizacji plików z komputerów Mac.” – powiedział Jonathan Huberman, president Iomega Corporation. „Nowe dyski Helium są kompatybilne z systemem Mac Lion OS i Time Machine oraz na tyle wytrzymałe, by znieść trudy podróży. Dyski zapewniają bezpieczeństwo danych i pozwalają automatycznie archiwizować zawartość.”

Przenośne dyski dla użytkowników Mac

Iomega Helium dostępne są w pojemnościach 500GB* i 1TB**. Dyski są fabrycznie formatowane w systemie HFS+ zapewniając kompatybilność z komputerami Mac od  momentu włączenia. W przeciwieństwie do innych konkurencyjnych napędów, dyski Helium pozwalają na archiwizację plików z komputerów oraz przez Internet, pozwalają szyfrować dane i zawierają oprogramowane antywirusowe:

Odporna, aluminiowa obudowa zapewnia odporność na uszkodzenia podczas podróży, zapewniając tym samym bezpieczeństwo danych.256-bitowe szyfrowanie AES pozwala dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo danych.Kompletny zestaw oprogramowania dla Mac, zawiera roczną licencję aplikacji do ochrony korzystania z Internetu.

Iomega Helium Portable Hard Drive nie wymaga dodatkowego zasilania i jest sprzedawany z kablem USB 2.0.

Dołączone oprogramowanie Iomega Protection Suite, Mac Edition
Użytkownicy dysków Iomega Helium otrzymują wszechstronne oprogramowanie dla komputerów Mac:

Iomega® QuikProtect do ustalonej archiwizacji na poziomie plików.MozyHome™ Online Backup do archiwizacji danych wielkości do 2 GB przez Internet.  Bezpłatną 12-miesięczną subskrypcję Trend Smart Surfing for Mac, umożliwiającą bezpieczne kupowanie, korzystanie z usług finansowych i przeglądanie Internetu, nie narażając się na ryzyko ataku mającego na celu kradzież tożsamości lub poufnych danych.

Dostępność i gwarancja

Nowe dyski Iomega Helium Portable Hard Drive dostępne są w dwóch wersjach: model o pojemności 500GB w cenie 309 PLN brutto, model o pojemności 1TB w cenie 450 PLN brutto. Dyski Helium Portable Hard Drive dostępne będą na rynku od września. Oba modele chronione są trzyletnią gwarancją, po rejestracji produktu.