Nowe narzędzie raportujące od NETASQ

Firma NETASQ, producent wielozadaniowych rozwiązań firewallowych, udostępniła nowe narzędzie dla użytkowników swoich urządzeń – NETASQ Event Analyzer. Aplikacja, dostępna z poziomu konsoli WWW, umożliwia kompleksową analizę aktywności użytkowników sieci firmowej oraz pozwala na szczegółowy monitoring chronionej sieci.

NETASQ Event Analyzer to rozbudowane narzędzie, dzięki któremu administrator zyskuje dostęp do ogromnego zbioru informacji, dotyczących aktywności użytkowników sieci firmowej. Za pośrednictwem interaktywnych raportów, generowanych na podstawie logów przechowywanych w bazie Microsoft SQL, aplikacja dostarcza informacji m.in. na temat średniego czasu jaki pracownik spędził na danej witrynie, liczbie pobranych przez niego danych czy na temat fraz najczęściej wpisywanych przez niego w wyszukiwarce. Ponadto NETASQ Event Analyzer pozwala na monitorowanie i ocenę stanu zabezpieczeń firmowej sieci, sprawdzenie rzeczywistego obciążenia łącza, a także umożliwia dokładne przeanalizowanie ewentualnych prób ataku.

Mimo olbrzymiego zbioru informacji, do jakich NETASQ Event Analyzer daje administratorowi dostęp, korzystanie z samego narzędzia jest bardzo proste. Wszystko za sprawą 200 zdefiniowanych przez firmę NETASQ raportów, które dodatkowo można personalizować, dopasowując je do wymagań danego administratora. Dostęp do gotowych raportów możliwy jest albo z poziomu konsoli WWW, albo za pośrednictwem serwisu RSS. Druga z opcji powstała z myślą o przedstawicielach zarządów, którzy dzięki RSS mogą otrzymywać informacje o aktualnym stanie firmowej sieci oraz o aktywności wszystkich pracowników, również tych, którzy większość czasu pracy spędzają buszując w serwisach społecznościowych.

Więcej:cywilizacje