Nowości Google: Chromecast i Tablet Nexus 7

Firma Google zaprezentowała nową wersję swojego flagowego tabletu Nexus 7, która będzie pracować na najnowszym systemie Android 4.3 oraz całkowitą nowość, czyli Chromecast.

Chromecast to jedna z bardziej interesujących nowości, jaką w ostatnim czasie zaprezentował gigant z Mountain View. Urządzenie przypomina zwykły nośnik USB, można je jednak podłączyć do telewizora za pomocą złącza HDMI. 

Dzięki sieci Wi-Fi urządzenie odbiera treści z przeglądarki Chrome i wyświetla je bezpośrednio na ekranie telewizora. Wideo jest odtwarzane z chmury, z pominięciem smartfonu jako pośrednika, nie powoduje więc dodatkowego zużycia baterii. Użytkownik może za to sterować tym, co widzi na ekranie za pomocą smartfona i używać go jak tradycyjnego pilota.

Urządzenie kosztuje zaledwie 35 dolarów i na razie jest dostępne jedynie w USA. Chromecast na początku został zintegrowany zaledwie z kilkoma usługami: YouTube, Netflix, Pandora i Google Music. Pozwala jednak na przeglądanie na ekranie telewizora także innych treści z przeglądarki, takich jak np. zdjęcia.

Nexus 7

Nowy tablet Nexus 7 jest o 1.8 mm cieńszy od swojego poprzednika. Eran pozwala wyświetlić obraz w rozdzielczości Full HD 1920 na 1080 pikseli. Urządzenie wyposażono w procesor Snapdragon S4 Pro 1.GHz, wspierany przez 2 GB pamięci RAM.

Tablet ma wbudowane moduły Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth 4.0 i NFC oraz funkcję bezprzewodowego ładowania.

Najnowszy system Android w wersji 4.3 wprowadza mechanizm obsługi wielu użytkowników wraz ze wsparciem dla konkretnych restrykcji i uprawnień na poszczególnych profilach.