Nowy dysk twardy Verbatim dla podróżników

Verbatim tuż przed targami IFA, które już na początku września, zdecydował się pokazać kolejny produkt. Tym razem jest to dysk twardy dedykowany osobom, które w podróży spędzają dużo czasu i potrzebują bezpiecznego i odpornego na codzienne sytuacje, takie jak wstrząsy, uderzenia, obtarcia, itp. nośnika danych.

Nowy produkt firmy Verbatim, Store ‘n’ Go Traveller, to przenośny, 2,5-calowy dysk twardy o pojemności 750 GB, oferowany w czarnym lub srebrnym kolorze. Dzięki specjalnej konstrukcji absorbuje wstrząsy od uderzenia lub upuszczenia, lepiej chroniąc zawarte na dysku dane. Krawędzie obudowy osłonięto mocną gumą, która jest dodatkowym zabezpieczeniem. Dzięki zastosowaniu interfejsu SuperSpeed USB 3.0, Verbatim Traveller oferuje niesamowicie szybki transfer danych po podłączeniu do komputera z portem USB 3.0, co czyni go idealnym nośnikiem danych do zastosowań prywatnych i zawodowych dla osób, które dużo podróżują. Sugerowana cena detaliczna dysku od 249 zł.

•    Mocna obudowa i gumowa obwoluta chroniące dane
•    Transmisja danych przez USB 3.0 z prędkością do 4,8 Gb/s
•    Podłączenie plug ‘n’ play przez USB
•    100-procentowa kompatybilność z USB 2.0
•    Dołączony pakiet oprogramowania, w tym Nero BackItUp
•    Dwa lata gwarancji

Dysk działa na zasadzie plug ‘n’ play (podłącz i używaj) – nie wymaga dodatkowego zasilania. Jest także w 100 procentach zgodny wstecz z interfejsem USB 2.0. Aby zapewnić jeszcze wyższy poziom ochrony, oferowany jest wraz z programami Nero BackItUp i Burn Essentials, które pozwalają tworzyć, ręcznie lub automatycznie, kopie zapasowe danych zapisanych na dysku. W pakiecie dołączonego oprogramowania znalazły się też aplikacje Nero Express do łatwego nagrywania plików na płyty CD lub DVD, a także Nero RescueAgent, która pomaga odzyskać pliki w razie ich uszkodzenia.  

Co istotne, na dysku nie zabrakło też miejsca dla programu Green Button, który zmniejsza zużycie energii i wydłuża czas życia dysku poprzez automatyczne przełączanie urządzenia w tryb uśpienia po upływie zdefiniowanego czasu, lub gdy użytkownik kliknie zielony przycisk na pulpicie.

Więcej:gadżety