Nowy Jork – anatomia miasta

Największy system transportu miejskiego, najwyższy pobór energii – oto miasto, żyjące na maksymalnych obrotach! 268 stacji metra, 10 milionów telefonów komórkowych i 4 milardy litrów zużytej wody dziennie! Nowy Jork – anatomia miasta od 8 kwietnia na Discovery Science.

Nowy Jork to miasto, w którym na każdym kroku można natknąć się na największe rzeczy na świecie! To właśnie tam jeździ najwięcej wagonów metra i autobusów na świecie, zbudowano tam największą stację kolejową świata,
a zapotrzebowanie miasta na energię jest równe rocznemu poborowi energii przez całą Grecję! Tu wszystko działa naprawdę perfekcyjnie! Jeśli twój samochód zepsuje się na autostradzie, już za parę minut przyjedzie pomoc drogowa, żeby odholować Cię w bezpieczne miejsce. Jeśli spóźnisz się na pociąg, następny nadjedzie punktualnie za 58 sekund.

Ośmiomilionowe miasto to także ponad 10 milionów aktywnych numerów komórkowych. 11 września 2001 roku, w dniu pamiętnych zamachów na World Trade Center, centrum monitorujące łączność zarejestrowało aż… 431 milionów połączeń! Komunikacja jest tak ważna dla mieszkańców „Wielkiego jabłka”, że wydają oni rocznie aż 12,5 miliarda dolarów na rachunki telefoniczne.
Zobacz to, co dotąd było dostępne tylko dla miejskich służb i sprawdź, jak naprawdę wygląda funkcjonowanie ogromnej metropolii!

Zobacz materiał Nowy Jork w liczbach i przekonaj się, że wszystko w tym mieście jest naprawdę imponujące!

Premiera: czwartek, 8 kwietnia, godz. 22:30 na kanale Discovery Science
Emisja kolejnych odcinków: czwartki, godz. 22:30