Nowy terminal biometryczny Virdi AC-5000 – wodoodporny i elegancki

Systemy oparte o terminale Virdi znalazły zastosowanie m.in. w przedsiębiorstwach produkcyjnych, instytucjach publicznych, administracji publicznej, sądownictwie, szkolnictwie oraz na lotniskach.

Najnowszy terminal biometryczny Virdi to kolejny stopień w ewolucji technologii biometrycznej. Wodoodporny Virdi AC-5000 do stosowania na zewnątrz pomieszczeń nie tylko zapewnia skuteczną identyfikację osób wchodzących do budynku, ale stanowi też estetyczną wizytówkę firmy.

W zasilanym przez Ethernet (PoE) terminalu zastosowano innowacyjny sensor optyczny o rozdzielczości 500 dpi z białym światłem, który pracuje w standardzie zalecanym przez FBI i posiada patent Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych. Zapewnia to firmom bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i gwarantuje, że do budynku zostaną wpuszczone tylko uprawnione do tego osoby.

Po raz pierwszy w ofercie Virdi pojawił się terminal zgodny ze standardem IP65, co oznacza, że jest on odporny zarówno na kurz lub pył, jak i na strumień wody. Nie mniej istotny jest jego wygląd. Nowoczesny i przypominający iPod terminal posiada kolorowy wyświetlacz oraz reagującą na dotyk klawiaturę.

Weryfikacja dostępu w systemach Virdi polega na rozpoznaniu linii papilarnych, ale w razie potrzeby system ten można połączyć z koniecznością wprowadzenia hasła (kodu PIN) lub posiadania identyfikatora. Podobnie, jak pozostałe terminale Virdi, AC-5000 wykrywa fałszywe wzorce linii papilarnych, m.in. silikonowych, kauczukowych, plastikowych czy papierowych podróbek. Warto dodać, że algorytm stosowany w terminalach Virdi zajął pierwsze miejsce w konkursie Fingerprint Verification Competition 2011.

Terminale Virdi posiadają interfejs komunikacyjny Ethernet, pozwalający na zarządzanie systemem z dowolnego miejsca. Interfejsy komunikacyjne RS485 oraz Wiegand umożliwiają podłączenie terminali do istniejących struktur systemów KD i dają możliwość podłączenia różnorodnych urządzeń zewnętrznych.

Terminale biometryczne Virdi to wysokiej klasy urządzenia dla firm i instytucji, dla których ważne są bezpieczeństwo, wygoda i funkcjonalność.

Więcej:technika