O emocjach w cyberprzestrzeni

W czasie konferencji na Politechnice Warszawskiej naukowcy zaprezentują narzędzia i modele zjawisk emocjonalnych zachodzących w społecznościach internetowych.

W dniach 29-30 stycznia międzynarodowy zespół badaczy przedstawi w Warszawie wyniki projektu „Zbiorowe Emocje w Cyberprzestrzeni”. W trakcie konferencji będzie można wysłuchać ok. 20 referatów poświęconych problematyce zbiorowych emocji w przestrzeni wirtualnej. Wystąpią m.in. Arvid Kappas, profesor psychologii z Jacobs University Bremen, Aaron Ben-Ze’ev, profesor filozofii z Uniwersytetu w Hajfie, Bernard Rimé, profesor psychologii z Katolickiego Uniwersytetu w Leuven oraz Renaud Lambiotte, dr fizyki z belgijskiego Uniwersytetu Namur. Na zakończenie, Janusz Hołyst, profesor fizyki z Politechniki Warszawskiej i jednocześnie koordynator projektu, przedstawi jego podsumowanie.

Referatom będzie towarzyszyć sesja posterowa, w ramach której zostaną zaprezentowane m.in. wyniki analizy polskiej cyberprzestrzeni w 2012 roku na przykładzie Twittera, przeprowadzonej przez badaczy firmy Gemius z wykorzystaniem SentiStrenght, czyli narzędzia do pomiaru emocji w internecie stworzonego przez brytyjskich naukowców. Gemius dostosował je do pracy z językiem polskim.

Wydarzenie odbędzie się na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 75) w godzinach 9-18. Jest adresowane do wszystkich osób zainteresowanych wpływem internetu na powstawanie zjawisk emocjonalnych o charakterze zbiorowym i wpływem emocji na komunikację w internecie. Konferencja odbędzie się w języku angielskim. Obowiązują zapisy. Organizatorami są Politechnika Warszawska i firma badawcza Gemius.

Cyberemocje były tematem pierwszej audycji „Człowiek 2.0” przygotowywanej przez „Focusa” we współpracy z Radiem TOK FM. Plik MP3 z jej zapisem można pobrać tutaj.

Więcej o projekcie „Zbiorowe Emocje w Cyberprzestrzeni”.

Strona konferencji

Więcej:News