Odtwarzacz IRIVER doceniony przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Produkt odtwarzacz MP3 iRiver E30 został wyselekcjonowany z tysięcy produktów dostępnych na rynku polskim przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie za znakomity design i niewysoką cenę . Produkty zostaną pokazane podczas wystawy organizowanej przez IWP – “Wzornictwo za 4 złote. 1 euro design”.

To bardzo ważne wyróżnienie gdyż produkt został wybrany jako jeden z niewielu produktów, oferujących niebanalną stylistykę przy równocześnie przystępnej cenie i wysokiej jakości dla klienta. Kilku osobowe jury składające się ze specjalistów z wielu branż i obszarów wybrało jedynie 63 produkty dostępne na rynku, które idealnie wpisywały się w koncepcje pomysłu. 

Produkt będzie zaprezentowany zarówno podczas ekspozycji w Warszawie i Gdyni w ramach wydarzenia Gdynia Design Days, jak również opisany w katalogu wystawy, broszurze i stronie www Instytutu.

Wzornictwo za 4 złote. 1 Euro Design, to wystawa prezentująca wybór świetnie zaprojektowanych i niedrogich produktów. Jej celem jest obalenie mitu, że design musi być drogi i nieosiągalny, pokazanie, że przedmiot może być dobrze zaprojektowany i dostępny dla wszystkich. Chcemy udowodnić, że nie tylko krótkie serie produkcyjne i manufaktura, lecz także rynek masowy mają w swojej ofercie dobrze zaprojektowane, wysokiej jakości produkty, dostępne na wyciągnięcie ręki. Mamy nadzieję, że wystawa pozwoli znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki jest rynek współczesnego designu.  Tytułowe 1 euro, to kwota umowna – na wystawie zaprezentowane zostaną produkty najtańsze w swojej grupie, dobrze zaprojektowane i ogólnodostępne.

Miejsce i czas trwania:
Sala im. Wandy Telakowskiej, IWP, Warszawa – 27.01 – 31.03.2011
Muzeum Miasta Gdyni, Gdynia – 11.06. – 31.07.2011

Produkty zostaną zaprezentowane w trzech strefach, nawiązujących do naszego rytmu biologicznego:

Rano Dzień Wieczór

Produkty zostaną przyporządkowane każdej ze stref w oparciu o następujące kryteria:

High – Tech: it, Tel-kom Transport Edukacja Kuchnia (jedzenie, wystrój wnętrz, opakowania, AGD, „stół”) Outdoor (ogród, sport wyczynowy i amatorski, małe elementy przestrzeni publicznej) Higiena/Uroda/Zdrowie (m.in. dieta) Wyposażenie wnętrz Praca