Odwiedź słynny park Miniatur Wunderland z Google Street View!

Największe na świecie muzeum miniatur jest już dostępne na Mapach Google.

Kto nie chciałby powrócić do dziecięcych marzeń o pracy konduktora pociągu czy zabawy domkiem dla lalek? Teraz jest to możliwe dzięki Google Street View. Internautom właśnie udostępniony został słynny park Miniatur Wunderland w Hamburgu, w którym można oglądać największe na świecie muzeum miniatur jest już dostępny na Mapach Google.

Oprócz 13 tys. kilometrów torów kolejowych i ponad 200 tys. malutkich mieszkańców, w muzeum można zobaczyć także maleńkie repliki niemieckich miasteczek, słynnych miejsc w Ameryce, a nawet w pełni funkcjonujące lotnisko!

Urządzenia Street View pływały już gondolami w Wenecji, podróżowały na grzbietach wielbłądów na pustyni Liwa i ścigały się na skuterach śnieżnych na kanadyjskich stokach. Tym razem zespół Google Street View znowu musiał sprostać trudnemu zadaniu. Tym razem wyzwaniem okazał się miniaturowy rozmiar.

By sfotografować park miniatur utworzono specjalne urządzenie, które zostało zamontowane na maleńkich kolejkach i autobusach tak, by przejeżdżając przez maleńki świat Wunderlandu uchwyciły nawet najmniejszy ukryty skarb.

Miniaturowe urządzenia Street View przemierzają trasy kolejowe i ulice w Miniatur Wunderland.

Projekt można obejrzeć na stronie: www.google.com/maps