OnePlus Nord 4 coraz bliżej. Poznaliśmy kolejne szczegóły jego specyfikacji

Seria Nord od OnePlus wkrótce zyska nowego członka, choć tak naprawdę nadchodzący Nord 4 aż taki nowy nie będzie. Wszystko wskazuje na to, że producent przemianuje dostępny wyłącznie w Chinach model Ace 3V, co potwierdzają również szczegóły uzyskane z Geekbench.
OnePlus Nord 4 coraz bliżej. Poznaliśmy kolejne szczegóły jego specyfikacji

OnePlus Nord 4 zdradza swoje tajemnice

Rebranding nie jest na rynku smartfonów niczym nowym i podobne działania już dawno przestały kogokolwiek dziwić. Jedne modele dostępne są pozornie tylko w Chinach (lub na innych rynkach), a w rzeczywistości pojawiają się globalnie pod inną nazwą. Tak samo będzie w przypadku OnePlus Nord 4, będącego przemianowanym modelem Ace 3V. Dowodów na to mamy kilka, a najnowsze pochodzą z bazy Geekbench.

Czytaj też: Masz zegarek Huawei Watch D? Szykuj się na kilka ulepszeń

W popularnym benchmarku pojawił się model OnePlus o numerze CPH2621, napędzany przez układ Snapdragon 7+ Gen 3, a więc ten sam, który znalazł się na pokładzie Ace 3V. Pod wspomnianym numerem modelu kryje się natomiast Nord 4, a sama obecność w Geekbench jest wskazówką co do rychłej premiery. Jeśli zaś chodzi o wyniki testu, tutaj smartfon uzyskał 1875 i 4934 punkty, odpowiednio dla testów jednego i wielu rdzeni. Testowany model miał 12 GB pamięci RAM, choć zapewne pojawią się też inne warianty. Nie zabrakło też Androida 14, który działać będzie z nakładką OxygenOS 14.

OnePlus Ace 3V

To samo urządzenie przeszło również proces certyfikacyjny Eurofins, który ujawnił nam z kolei pojemność akumulatora. Pojemność znamionowa wynosić będzie 5430 mAh, a więc w specyfikacji znajdzie się jako typowa 5500 mAh – znów tak samo, jak w przypadku Ace 3V. Jedynym, co może te modele od siebie różnić, to ładowanie. Ace 3V obsługuje 100 W, natomiast zgodnie z certyfikatem jego globalna wersja będzie miała ogniwo obsługujące ładowanie 80 W.

Czytaj też: Na tę aplikację użytkownicy iPada czekają już 14 lat. Apple w końcu ją wprowadzi?

Akurat ta zmiana trochę dziwi, bo niedawno debiutujący Nord CE4 dostał ładowanie 100 W, tymczasem w teorii lepszy Nord 4 będzie obsługiwał mniejszą moc? Cóż, możliwe, że producent wprowadzi też inne zmiany, mogące to wyjaśniać lub po prostu taki był kaprys i żadnego uzasadnienia nie dostaniemy. Lepiej teraz skupić się na tym, co już wiemy. Dzięki bazie Camera FV 5 znamy również specyfikację aparatów. Na dostępny zestaw składać się będzie aparat główny 50 Mpix z OIS i przysłoną f/1.9 i aparat do selfie 16 Mpix. Jedyna widoczna różnica w porównaniu z Ace 3V to większa przysłona, a oprócz tego konfiguracja wydaje się identyczna.

Obecność w kilku bazach certyfikacyjnych wskazuje, że OnePlus Nord 4 zbliża się do swojej premiery, jednak kiedy ona nastąpi? Trudno powiedzieć. Spodziewamy się, że w najbliższym czasie producent coś ogłosi.