Najnowszy ultraflagowiec Oppo zapowiada się ciekawie. Co zaoferuje Find X8 Ultra?

W połowie maja pojawiła się bardzo interesująca wiadomość dotycząca serii Find X8 od Oppo. Podobno w tym roku dostaniemy więcej flagowych smartfonów, a nowym dodatkiem w serii będzie model Pro. Jednak tym razem, zamiast na ten nowości, skupimy się na modelu Find X8 Ultra, bo nie ukrywajmy, Pro może i jest ciekawy, ale to na ultraflagowcu i tak skupią się oczy wszystkich.
Najnowszy ultraflagowiec Oppo zapowiada się ciekawie. Co zaoferuje Find X8 Ultra?

Oppo Find X8 Ultra zawalczy z najlepszymi smartfonami dostępnymi na rynku

Wydaje się, że Oppo nałożyło sobie całkiem szaleńcze tempo, jeśli chodzi o premiery smartfonów. Find X7 i Find X7 Ultra debiutowały w styczniu, a wedle plotek, w ostatnich miesiącach roku już dostaniemy ich następców, w dodatku z nowym modelem w serii – Find X8 Pro. Możliwe więc, że w końcu producent ujednolici ofertę swoich flagowców, bo to tej pory bywało z nimi różnie – raz mieliśmy tylko dwa smartfony, czasem dołączał do nich Lite albo Neo, co wprowadzało trochę zamieszania w ofercie firmy.

Czytaj też: Galaxy S25 Ultra w końcu dostanie długo wyczekiwane ulepszenie. O ile Samsung nie zmieni zdania

O ile jednak kwestia modelu Pro jest dość niepewna, to inaczej wygląda sprawa z najmocniejszym smartfonem z serii, czyli Find X8 Ultra. Jego nadejście jest praktycznie pewne, a pojawiające się przecieki tylko nas w tym utwierdzają, zdradzając coraz więcej jego specyfikacji. Zgodnie z oczekiwaniami, Oppo mocno skupi się na ulepszeniach związanych z aparatami, bo to właśnie na tym polu trwa największa rywalizacja między ultraflagowcami.

Czytaj też: Galaxy Z Fold 6 będzie wyglądał nowocześniej. Nadchodzą świetne zmiany w projekcie

Oppo Find X7 Ultra

Jak donosi znany leaker Digital Chat Station, Oppo Find X8 Ultra zostanie wyposażony w cztery aparaty 50 Mpix, a więc tak, jak u poprzednika. Dwa z nich będą teleobiektywami peryskopowymi, ale producent nie sięgnie już po sensor Sony IMX858 z 6-krotnym zoomem optycznym, jaki znamy z Find X7 Ultra. Nie pojawia się żaden konkret, co do następcy, jednak wspomniano, że nadchodzący ultraflagowiec ma przekroczyć możliwości przybliżania 200-megapikselowego teleobiektywu peryskopowego z vivo X100 Ultra, co brzmi naprawdę obiecująco.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja firmy Meta będzie szkolić się na naszych postach. Można jej tego zabronić, ale…

Z dodatkowych wzmianek, jakie ujawniły nam inne przecieki, wiemy, że na pokładzie tego smartfona ma znaleźć się ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych, a sercem urządzenia będzie oczywiście Snapdragon 8 Gen 4, a więc procesor, który swoją premierę zaliczy dopiero w październiku tego roku. Niestety jak na razie bardziej szczegółowych informacji o specyfikacji brak, jeśli jednak potwierdzą się doniesienia o premierze jeszcze w tym roku, to w kolejnych miesiącach na pewno dowiemy się więcej.