Otwarcie wystawy “Rekreacje warszawskie”

Na przykładzie ponad 60 fotografii – pochodzących z zasobu warszawskich archiwów państwowych oraz zbiorów rodzinnych warszawiaków – wystawa prezentuje tradycje aktywnego spędzania wolnego czasu w Warszawie od początku XX wieku do lat 80.

Archiwum Państwowe m.st. Warszawy, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy i „Gazeta Stołeczna” zapraszają na otwarcie wystawy plenerowej pt. „Rekreacje warszawskie”, które odbędzie się w ramach „Święta Wisły” w sobotę, 19 maja o godz. 16.30 na Płycie Desantu przy nabrzeżu Wisły (naprzeciw pomnika Chwała Saperom i ul. Solec na Powiślu).

Ponad połowa zdjęć pochodzi ze zbiorów rodzinnych warszawiaków, którzy wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez „Gazetę Stołeczną”. Spośród nadesłanych zdjęć jury – złożone z przedstawicieli Urzędu m.st. Warszawy, Archiwum  Państwowego m.st. Warszawy i redakcji „Gazety Stołecznej” – wybrało 38 fotografii. Ukazują one mieszkańców Warszawy spędzających wolny czas w gronie rodziny i przyjaciół na plażach nad Wisłą, na basenach, w lasach, parkach i na działkach; uprawiających żeglarstwo, kajakarstwo i turystkę rowerową. Te i inne nadesłane zdjęcia będzie można oglądać także w internetowej galerii „Gazety Stołecznej”.

Na wystawie swoje zbiory prezentują również Archiwum Państwowe m.st. Warszawy i Narodowe Archiwum Cyfrowe.

Wystawę można będzie oglądać do 20 maja, następnie – w najbliższym czasie – 2 czerwca na III Warszawskim Pikniku Archiwalnym w Pałacu Staszica, a także podczas lata w wielu miejscach Warszawy.

Partnerem wystawy jest Narodowe Archiwum Cyfrowe. Więcej informacji o wystawie na stronie internetowej: http://www.warszawa.ap.gov.pl/rekreacjewarszawskie.html

Więcej:News