Outlook w marcu zyska nowe funkcje. Ponadto będzie wygodniej

Popularna poczta Microsoftu zostanie w marcu solidnie zaktualizowana. Nowości nie tylko podniosą komfort jej użytkowania, ale również mają umożliwić szybszą pracę Outlooka. Na szczęście nowości te nie są tajemnicą i już mogę zdradzić, jakich zmian oczekiwać.
Outlook for Windows
Outlook for Windows

Outlook to jeden z flagowych produktów Microsoftu. Poczta dostępna zarówno za pomocą aplikacji, jak i strony online, używana jest zarówno do celów prywatnych, jak i biznesowych. Nie może zatem dziwić, że producent dokłada wszelkich starań, aby cały czas optymalizować swój produkt. A o kolejnych nowościach wiemy dzięki oficjalnemu harmonogramowi, czyli Microsoft 365 Roadmap.

Microsoft Outlook – dobrze, lepiej, najlepiej

Trzeba przyznać Microsoftowi jedno – często wprowadzając aktualizacje potrafi zepsuć swój produkt. Koronnym przykładem trefne poprawki systemów Windows 10 i 11, które często bardziej szkodą niż ułatwiają życie. Jednak w przypadku Outlooka nigdy taka sytuacja nie miała miejsca – zawsze jego działanie można było określić co najmniej jako “dobre”, a kolejne poprawki i usprawnienia dodatkowo podnosiły przyjemność z korzystania z tego rozwiązania.

W marcu 2024 roku zostanie usprawniony interfejs użytkownika. Obejmie to wygodniejsze sposoby na organizację menu Outlooka oraz folderów. Jak możemy przeczytać, w edycji zarówno dla Windows, jak i sieciowej będzie można układać je za pomocą metody “przeciągnij i upuść”. Pojawią się trzy nowe funkcje pozwalające na wykonywanie szybkich akcji. Jeśli użytkownik będzie chciał skopiować elementy emaila, będzie mógł po prostu zaznaczyć je, trzymając wciśnięty klawisz Ctrl. Oczywiście pojawi się również metoda kopiuj/wklej, czyli Ctrl+C i Ctrl+V.

Outlook

Czytaj też: Microsoft ogłasza Copilot Pro. Co dostaniesz w ramach subskrypcji?

W marcu zostanie usunięta możliwość wykonywania linków w Outlooku – co ma usprawnić jego obsługę i zmniejszyć zamieszania wśród użytkowników. Pozwoli również na oszczędzenie miejsca. W interfejsie zagości nowa ikonka – elipsa. Po jej kliknięciu będzie można szybko stworzyć folder lub podfoldery, co umożliwi bardziej intuicyjne tworzenie całych struktur, przekładając się na lepszą organizację pracy.

W dalszych planach na rok 2024 znajduje się m.in. wdrożenie Copilota oraz udostępnienie użytkownikom nowych funkcji, w tym mocno powiązanych ze sztuczną inteligencją. Dzięki temu Outlook zyska dodatkowe możliwości, co znacznie podniesie komfort jego użytkowania. Wypada zatem tylko zaczekać, aż Microsoft doda zapowiedziane elementy do poczty i przetestować je w praktyce.