Padł spadochronowy rekord Polski!

Stu polskich spadochroniarzy utworzyło podniebną figurę w narodowych, biało-czerwonych barwach i tym samym ustanowiło nowy Rekord Polski w dyscyplinie BIG-WAY, czyli budowaniu wielkich powietrznych formacji.

13 sierpnia polscy skoczkowie ustanowili nowy Rekord Polski w dyscyplinie BIG-WAY czyli budowaniu wielkich powietrznych formacji. Po 9 próbach stu spadochroniarzy utworzyło podniebną figurę w biało-czerwonych barwach. Polska jest ósmym krajem na świecie, który dołączył do elitarnego „Klubu 100-WAY”.  

„Jest to wielkie osiągnięcie naszych rodaków oraz wielki sukces skydivingu w Polsce! Mam nadzieję, że ten rekord przyczyni się do popularyzacji i rozwoju spadochroniarstwa w Polsce, które jest sportem pięknym, bezpiecznym i niezwykle energetycznym. Gratuluję skoczkom i dziękuję wszystkim za trzymanie kciuków za Polaków” – powiedział tuż po rekordowym skoku Maciej Węgrzecki, szef SkyDive.pl – organizatora Rekordu.

Święto polskiego spadochroniarstwa odbyło się w czeskiej miejscowości Klatovy. Już pierwszego dnia imprezy odbyły się próby pobicia Rekordu Kobiet. Nasze spadochroniarki oddały skok z wysokości 6000 metrów i utrzymały formację przez 10 sekund, przez co osiągnęły upragniony rekord. Tym samym udało się przełamać złą passę w budowaniu przez nasze spadochroniarki wyłącznie 20-kilkuosobowych formacji.

Dziewczyny podjęły również próbę ustanowienia Rekordu Polski Kobiet, w dyscyplinie Head Down, polegającej na spadaniu głową w dół. Nasze spadochroniarki ustanowiły go już w czasie pierwszej próby. Ze względu na ogromną skalę trudności brały w nim udział tylko 4 najbardziej doświadczone zawodniczki we free-fly: Olimpia Patej, Beata Masłowska, Izabela Pilarczyk i Agnieszka Roman. Jest to pierwszy Rekord Polski Kobiet Head Down w historii.

Więcej informacji na temat Play Rekordu Polski 100 WAY 2015 można znaleźć na stronie internetowej: www.rekord2015.pl