Partnerka Teda Bundy’ego przerywa milczenie. “Zakochałam się w nim pierwszego dnia”

Elizabeth Kendall, wieloletnia partnerka Teda Budny’ego, po latach milczenia opowie o swoim życiu z seryjnym zabójcą. Jej historii będzie można wysłuchać w nowym serialu dokumentalnym Amazona, którego premierę zapowiedziano na styczeń.
Partnerka Teda Bundy’ego przerywa milczenie. “Zakochałam się w nim pierwszego dnia”

Ted Bundy: zakochać się w zabójcy” to tytuł pięcioodcinkowego serialu dokumentalnego, który od stycznia będzie dostępny na platformie Amazon Prime Video.

W programie o zbrodniach Bundy’ego i tym, jak wpłynęły one na rzeczywistość lat 70. będą opowiadać głównie kobiety. Wśród nich dwie najważniejsze – partnerka mordercy i jej córka.

Elizabeth Kendall (jej prawdziwe nazwisko to Kloepfer) w zwiastunie dokumentu opowiada o początkach znajomości z Tedem. Poznali się w 1969 roku. Elizabeth pracowała wówczas jako sekretarka i samotnie wychowywała córkę Molly. Para mieszkała razem aż do momentu aresztowania Teda.

– Zakochałam się w nim od pierwszego dnia, ale nastąpiły wszystkie te zbiegi okoliczności. Nie mogłam tego zostawić – wyznaje Elizabeth.

To właśnie ona poinformowała policję o niepokojącym zachowaniu partnera. Miała też znaleźć w domu narzędzia, których Bundy używał dokonując zbrodni.

Już po aresztowaniu Ted w jednej z rozmów telefonicznych z Elizabeth przyznał, że próbował uśmiercić ją i jej córkę. Pewnej nocy zamknął wylot kominka i pozamykał drzwi, chciał by kobiety się zaczadziły.

Elizabeth spisała swoje wspomnienia, które w roku 1981 ukazały się jako „The Phantom Prince: My Life with Ted Bundy”. Od tamtego czasu nie zabierała głosu w sprawie.

Postać Teda Bundy’ego od lat rozpala wyobraźnię masowej publiczności. Przystojny, miły, wykształcony. W latach 1973–1978 zgwałcił i zabił co najmniej 30 młodych kobiet, najczęściej przypominających jego dawną sympatię – nazywaną Stephanie Brooks. Dopuszczał się nekrofilii. Ofiarom odcinał głowy, potem kopulował z bezgłowymi ciałami.

Został skazany na krzesło elektryczne, ale próbował uniknąć kary śmierci, podejmując współpracę z FBI przy odnalezieniu „zabójcy z Green River” (okazał się nim niejaki Gary Ridgway, ostatecznie skazany na dożywocie za zamordowanie przynajmniej 50 kobiet). Bundy nie pomógł policji ani sobie. Stracono go 24 stycznia 1989 r.

Serial Amazon to nie pierwsze ani jedyne dzieło poświęcone „sławnemu” mordercy. Na początku 2019 roku Netflix wypuścił film dokumentalny „Rozmowy z mordercą: taśmy Teda Bundy’ego”. Również w tym roku premierę miał film „Podły, okrutny, zły”, w którym śledzimy historię właśnie oczami Kendall. W rolę Bundy’ego wcielił się Zac Efron. Z kolei w 2002 roku swoją premierę miał „Bezlitosny morderca”, również opowiadający o zbrodniach Bundy’ego.