Piękny uśmiech sprawia, że wyglądamy młodziej

Chcesz wyglądać młodziej? Po prostu się uśmiechnij. Najnowsze badania dowodzą, że osoby, które często się uśmiechają są odbierane jako ładniejsze i pełne młodzieńczej werwy.
Piękny uśmiech sprawia, że wyglądamy młodziej

Niemieccy naukowcy zbadali nasze postrzeganie innych twarzy. Grupa ochotników oglądała zdjęcia ponad 170 różnych osób i określała ich wiek tylko na podstawie wyglądu. Twarze na zdjęciach były neutralne, niezadowolone, smutne lub uśmiechnięte. Okazało się, że osoby uśmiechnięte często były oceniane jako te o wieku dużo młodszym niż w rzeczywistości.

Jak tłumaczą to naukowcy? Podobno śmiejące się twarze wydają się nam bardziej atrakcyjne. Dodatkowo w odpowiedzi na uśmiech chcemy sami się do nich uśmiechać. Zmarszczki mimiczne, które tworzą się podczas uśmiechu podświadomie odbieramy pozytywnie (w przeciwieństwie do zwykłych zmarszczek).

Wnioski? Oczywiste – uśmiechajmy się jak najczęściej! Nie jest to łatwe, jeśli nasz uśmiech pozostawia wiele do życzenia – zęby są krzywe, mają nieładny kolor. Z pomocą w takich przypadkach może przyjść dobry ortodonta. Kiedy aparaty ortodontyczne zmieniają Twój wygląd, mogą one zmieniać także pogląd na świat. Piękne, zdrowe uśmiechy są jedynie najbardziej oczywistą korzyścią ortodoncji. Inny rezultat, podwyższona pewność siebie, może być mniej ewidentny. Tymczasem ortodoncja często odgrywa znaczną rolę w rozwiązywaniu ludzkich dramatów. Leczenie ortodontyczne wpłynęło na poprawę kariery i osobistych związków milionów ludzi – siła uśmiechu jest ogromna!

Poznaj niezwykły system leczenia ortodontycznego INSIGNIA – kliknij TUTAJ i przywróć blask swojemu uśmiechowi.

Listę gabinetów ortodontycznych znajdziesz na www.polorto.com.pl

 [custom_code]

Więcej:nauka