Pierwsze strzały z broni 3D

W USA oddano pierwszy strzał z broni wydrukowanej na drukarce 3D.

Przeczytaj także: Nie unikniemy broni 3D

Pistolet został wydrukowany na drukarce 3D, która kosztowała 8.000 dolarów na aukcji internetowej Ebay. Został on zmontowany z oddzielnie wydrukowanych elementów z tworzywa ABS. Tylko iglica została wykonana z metalu.

Kontrowersyjna grupa, która stworzyła broń – Defense Distributed, planuje udostępnić wzory broni w internecie. Na czele organizacji stoi 25-letni Cody Wilson, student prawa z Uniwersytetu w Teksasie.

“Oczywiście, że taka broń może posłużyć do strzelania do ludzi, ale to nie jest powód, żeby blokować te technologie. Ważniejsza jest wolność” – mówi pomysłodawca tej technologii Cody Wilson. Jego firma zamierza udostępnić program do drukowania broni w internecie.

Pomysł budzi wiele kontrowersji. Zdaniem przeciwników posiadania broni, nowa technologia jeszcze bardziej zwiększy do niej dostęp. – Pistolety trafić w ręce osób, które nigdy nie powinny mieć z nimi styczności – kryminalistów, chorych psychicznie czy do skazanych za przemoc – uważają przedstawiciele organizacji New Yorkers Against Gun Violence.

Technologia druku 3D jest już wykorzystywana przez niektóre organizacje przestępcze do tworzenia czytników kart, które są wprowadzone do bankomatów.

Organy ścigania na całym świecie mają teraz jednostki, które zajmują się monitorowaniem cyberprzestępczości i nowych technologii.

Dowiedz się więcej!

Pierwsza produkowana seryjnie biodrukarka 3D otwiera nowe perspektywy w dziedzinie implantologii oraz rekonstrukcji tkanek i organów ludzkich. Czytaj dalej!Trójwymiarowy druk to szansa na łatwą i szybką produkcję wszystkiego. Światowa gospodarka może wywrócić się do góry nogami. Czytaj dalej!