Pierwszy projektor 3LCD HD Ready wyposażony w stację dokującą iPod

Ręczny zoom optyczny (powiększenie) 1,2x i ręczne ustawianie ostrości

Firma Epson zaprezentowała na tegorocznych targach IFA 2011, Epson – pierwszy projektor 3LCD HD Ready wyposażony w stację dokującą iPod. By rozpocząć zabawę – wystarczy swojego iPoda, iPhone’a czy iPada postawić na złączu stacji dokującej, bez pobierania żadnych aplikacji czy kupowania specjalnych przejściówek.

Stacja dokująca jest z tyłu projektora, podobnie jak wbudowane stereofoniczne głośniki o mocy 10W – po włożeniu iPoda wygodnie słucha się muzyki, a także łatwo wybiera co ma być wyświetlane przez projektor.

Projektor MG-850HD może wyświetlać obrazy – filmy, zdjęcia, gry czy programy telewizyjne – o maksymalnej przekątnej 300 cali (7,62 m). Bogaty zestaw gniazd sygnałowych z HDMI oczywiście pozwala łatwo podłączyć różne urządzenia: m.in. odtwarzacz Blu-ray, DVD, komputer, telewizor czy konsolę do gry.

W urządzeniu zastosowano najnowsze technologie firmy Epson, wyświetlany obraz wyróżnia się jednakowym natężeniem światła białego i barwnego na poziomie 2.800 lumenów oraz kontrastem 3.000:1. Takie parametry umożliwiają wyświetlanie obrazu o wspaniałej jakości nawet w świetle dziennym. Technologia 3LCD firmy Epson sprawia, że obraz jest wyraźny, ma naturalne i dobrze nasycone kolory, a jednocześnie niemęczący dla oczu.

Funkcja „plug and play” pozwala szybko skonfigurować projektor i korzystać z niego bez żadnych problemów. Suwak korekcji geometrii obrazu (Keystone) pozwala łatwo usunąć trapezowe zniekształcenia geometrii obrazu, niezależnie od kąta pod jakim umieszczono projektor w stosunku do ekranu.

„Projektor MG-850HD jest doskonałym przykładem na to, jak firma Epson przekracza granice innowacji i funkcjonalności w branży rozrywki domowej” – mówi Madlyne Colson, Product Manager w Epson Europe. „Przyjazne użytkownikowi menu zaprojektowano w taki sposób, aby nawigacja była naprawdę łatwa, a wyjątkowy pilot wyposażony jest w oryginalny, ergonomiczny układ podświetlanych, przycisków, co ułatwia korzystanie z projektora w zaciemnionym pomieszczeniu.”

Projektor MG-850HD dostępny będzie w Polsce od listopada 2011 r. w sugerowanej cenie detalicznej 2.950 zł (z VAT).

Funkcje

Technologia HD Ready 720p

Pierwszy projektor 3LCD HD Ready do kina domowego2 wyposażony w stację dokującą iPod3)

Wyjątkowa jakość obrazu dzięki technologii 3LCD firmy Epson

Możliwość podłączenia do odtwarzacza DVD/Blu-ray, dekodera TV czy konsoli do gier dzięki różnym gniazdom

Kontrast 3.000:1 zapewniający głęboką czerń

Możliwość oglądania w niezaciemnionych pomieszczeniach (w świetle dziennym) dzięki równie dużemu natężeniu światła białego i barwnego – na poziomie 2.800 lumenów

Łatwe wyrównywanie wyświetlanego obrazu za pomocą ręcznego suwaka korekcji poziomej i automatycznej korekcji pionowej

Uchwyt ułatwiający przenoszenie

Przyjazne dla użytkownika menu ułatwiające nawigację

2 wbudowane głośniki stereo 10 W

Żywotność lampy do 5.000 godzin

5 trybów kolorów (auto, dynamiczny, salon, kino, gry) oraz 4 tryby audio (standardowy, wokalny, muzyka, film)

Gniazdo mikrofonowe (mono)

Więcej:gadżety