Planeta energii – Wielki konkurs!

Jesteś rodzicem? A może jesteś nauczycielem? Chcesz, aby Twoje dzieci, Twoi uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej? Nie jest Ci obojętny los naszej planety?

Porozmawiaj z nauczycielem swojego dziecka, porozmawiaj ze swoimi uczniami – weźcie udział w konkursie Planeta Energii!

Nagrodą jest dwudniowa wizyta interaktywnego miasteczka „Planeta Energii” w miejscowości, w której jest Wasza szkoła.  

Odwiedzić miasteczko może każdy – dziecko i dorosły. Dowiecie się w nim wielu ciekawych rzeczy np. o źródłach wytwarzania energii elektrycznej, jej roli w codziennym życiu oraz o niebezpieczeństwach, jakie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych i nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych.

 

Jak wziąć udział w konkursie?

Do konkursu mogą przystąpić klasy I-III, których nauczyciel przygotuje min. 3 lekcje dotyczące energii elektrycznej na podstawie materiałów otrzymanych od Grupy ENERGA, a także według własnego pomysłu przeprowadzi min. jedno działanie propagujące wiedzę o energii elektrycznej.

Najlepsza dziesiątka otrzyma nagrodę główna – dwudniową wizytę interaktywnego miasteczka z pokazami i eksperymentami naukowymi z wykorzystaniem energii elektrycznej, filmem edukacyjnym 3D oraz multimedialnymi zabawami.

Na zgłoszenie do konkursu i realizacje zadań nauczyciele maja czas do 31 stycznia 2013 r.

Ogłoszenie wyników nastąpi 18 marca 2013 r. Bazę wiedzy na temat energii elektrycznej i informacji o konkursie znajdziesz w serwisie www.planetaenergii.pl

W tym roku konkurs organizowany jest juz po raz trzeci. Do tej pory wzięło w nim udział 70 tys. uczniów. Miasteczko „Planeta Energii” rozbiło swoje namioty w 22 miejscowościach, w których odwiedziło je 43 tys. dzieci i 11 tys. dorosłych.