Planujesz zacząć filmować kamerą z drona? To najlepszy zestaw na start

Filmowanie z dronów otworzyło przed nami drzwi do perspektywy, która do tej pory nie była dostępna zwykłemu człowiekowi. Z wyjątkiem wąskiego grona operatorów profesjonalnych, filmujących z helikopterów czy samolotów mało kto mógł marzyć o kręceniu z nieba. Wraz z trafieniem dronów pod strzechy technologia stała się dostępna i bardzo popularna. Co jest potrzebne by cieszyć się z podniebnych filmów? Oto początkowy zestaw, który pozwoli wam rozwinąć skrzydła.

GoPro to potentat na rynku małych mobilnych kamer, marka ta ma na tyle mocną pozycję na rynku, że wiele osób nazywa małe przenośne kamery cyfrowe właśnie nazwą firmy (tak jak grzejniki wody nazywa się Junkersami ze względu na producenta popularnego modelu). Małe, dobrze wykonane urządzenie, które można dzięki szerokiej gamie akcesoriów zamontować na sobie, ubraniu czy nawet pojeździe, pozwala na zdjęcia z najciekawszych perspektyw.

Na początek podniebnej podróży potrzebny jest pojazd. GoPro Karma to rozwiązanie, które odpowiada od razu na kilka potrzeb na raz. Po pierwsze to kamera, którą możemy zamocować na każdym z ponad 60 akcesoriów marki. Urządzenie i dodatki zapewniają możliwość stabilnego kręcenia w wysokiej jakości z ziemi. Kolejny etap to Karma Grip: gimbal czyli ręczny stabilizator – doskonale się sprawdza gdy chcemy filmować idąc, na przykład towarzysząc poruszającemu się obiektowi. Wreszcie w zestawie znajduje się dron idealnie przystosowany do zabrania naszej kamery w przestworza. 

Znajdujący się w zestawie kontroler jest intuicyjny oraz ergonomiczny, sterowanie dronem jest przyjemne, co więcej nie trzeba być doświadczonym pilotem. Na sam początek możemy skorzystać z przygotowanych przez producenta wirtualnych lotów szkoleniowych, które oswoją nas z poruszaniem się drona.

Kiedy już nauczymy się latać i filmować możemy do wspólnego lotu zaprosić przyjaciół. Dlaczego mają czekać na film, gdy istnieje aplikacja pozwalająca na bezpośrednie podłączenie się do kamery jako “pasażer”? Passanger App – funkcjonalna aplikacja, która pozwala podłączyć się widzom do kamery na dronie i oglądać na bieżąco jego transmisję. Jeden z widzów dodatkowo może mieć kontrolę nad wychyleniem kamery.

GoPro opracowało także dwa bardzo przydatne rozwiązania na czas po powrocie z latania – dzięki GoPlus nasze materiały będą dla nas dostępne do pobrania z chmury w czasie gdy dron i kamera będą ładować baterie. Zatem, nie tracąc czasu, możemy od razu zacząć montować! Do tego przyda się GoPro Quik – proste i, co ważne, darmowe narzędzie do montażu nakręconych ujęć. Znów oszczędzamy czas i możemy szybko cieszyć się efektem, który zaskoczy wszystkich znajomych. 

Zestaw GoPro Karma oraz aplikacje tworzą razem kompletne środowisko pozwalające rozpocząć przygodę z filmowaniem z drona w szybki i niezwykle prosty sposób. Polecamy wszystkim, których ciągnie w powietrze!