Pogromcy mitów: Na życzenie prezydenta USA

Barack Obama odwiedzi polskich telewidzów. Już 7 lutego 2011 roku na kanale Discovery Channel zostanie wyemitowany specjalny odcinek kultowego programu „Prawda czy fałsz – pogromcy mitów”, w którym wystąpił Prezydent USA.

18 października 2010 roku, podczas amerykańskich White House Science Fair w Białym Domu, Prezydent USA Barack Obama oficjalnie potwierdził, że wziął udział w jednym z odcinków kultowej serii Discovery Channel – „Prawda czy fałsz – pogromcy mitów”.

Już 7 lutego br. specjalny odcinek „Prawda czy fałsz – pogromcy mitów: Na życzenie prezydenta USA” zostanie pokazany w Polsce. Prezydent Obama wspomina to nagranie: „Wystąpiłem w Pogromcach mitów jako specjalny gość, ale niestety nic nie wysadziłem…trochę mnie to sfrustrowało.”

W odcinku, w którym wystąpi Prezydent USA, Adam Savage i Jamie Hyneman będą próbowali obalić antyczny, dość kontrowersyjny mit: czy Archimedes podpalił flotę rzymską za pomocą luster odbijających promienie słoneczne? Czy Adam i Jamie zdołają obalić ten mit, czy będą musieli zameldować o porażce do samego Baracka Obamy?

Odcinek z Prezydentem USA otwiera kolejną serię popularnego programu „Pogromcy mitów”. Prowadzący, naukowymi sposobami sprawdzają, ile jest prawdy w popularnych mitach i legendach. Prowadzący dzięki własnej ciekawości i pomysłowości potrafią przetestować najbardziej powszechne wierzenia krążące wśród ludzi. Dzięki „Pogromcom mitów” nauka nabiera rumieńców, staje się przystępna i inspirująca.