Pokoje sterowane głosem, mobilność i wirtualna rzeczywistość – jak hotele wykorzystują nowoczesne technologie

Sztuczna inteligencja w hotelarstwie? W ciągu najbliższych lat będzie to możliwe w obiektach Best Western. To kolejny, po pełnej mobilności i wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości, krok sieci w stronę technologii.

Po pierwsze, technologiczne podstawy

Ulepszanie i całkowite przeprojektowanie stron www to coś, czego hotele nie mogą unikać. Best Western postawiło na wizualne, interaktywne elementy i pełną responsywność, tak aby strona dostosowywała się do wielkości ekranu urządzenia. W efekcie, przeglądana zarówno z tabletu, laptopa czy komputera stacjonarnego jest intuicyjna, a dzięki integracji ze światowymi technologiami, jak Google Places API, jeszcze bardziej ułatwia wygodny booking online.

Best Western jako pierwsza sieć o takim zasięgu wprowadziła również rozwiązania oparte na wirtualnej rzeczywistości. Tym samym, wpłynęła nie tylko na wykorzystanie technologii w hotelarstwie, ale także na proces decyzyjny gości. Wszystkie hotele sieci w Ameryce Północnej oferują w ramach swoich kanałów online wirtualny spacer 360 stopni, dzięki któremu klienci mogą bez przeszkód obejrzeć hotel jeszcze przed rezerwacją oraz odwiedzeniem hotelu.

Śmiałe plany, czyli pokój sterowany głosem

Choć dla wielu możliwość zadzwonienia do recepcji bez podnoszenia słuchawki i ręcznego wybierania numeru wydaje się nierealna, ta oraz szereg innych korzyści płynących z wykorzystania sztucznej inteligencji w hotelarstwie, może stać się możliwe.  Best Western Hotels & Resorts testuje nowe narzędzie, które może przynieść korzyści zarówno gościom, jak i pracownikom sieci.

Amazon Echo Dot, bo o nim mowa, to niepozorne urządzenie posiadające asystentkę głosową – Alexę. Swoje zastosowanie może znaleźć także w obiektach hotelarskich. Co potrafi Amazon Echo Dot? Przetwarzając polecenia głosowe może dostarczać informacje np. poinformować gościa o pogodzie, najnowszych wydarzeniach ze świata oraz odpowiadać na pytania, ale również ustawić budzik czy zarezerwować bilety lotnicze.

Wdrożenie rozwiązania opartego na sztucznej inteligencji mogłoby wpłynąć także na sposób kontaktu z recepcją, zamawiania obsługi pokojowej, zgłaszania różnego rodzaju problemów. Co więcej, w dalszej perspektywie mogłoby być wykorzystywane także przez pracowników, np. serwis odpowiedzialny za utrzymanie czystości w pokojach, w zakresie raportowania.

Advertisement