Polscy studenci w półfinale Electrolux Design Lab 2015

Dwoje polskich studentów zakwalifikowało się do półfinału prestiżowego konkursu Electrolux Design Lab 2015. Teraz dzięki głosom internautów, jedno z nich ma szansę zostać wyróżnionym Nagrodą Publiczności i otrzymać 2,000 euro. Na głosujących czekają nagrody.

Dwoje studentów z naszego kraju znalazło się w gronie autorów 35 najlepszych koncepcji urządzeń przyszłości dla zdrowych i szczęśliwych dzieci. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni na drodze głosowania internetowego.

Na głosujących czeka wyjątkowa nagroda – wyjazd do Finlandii i udział w gali finałowej konkursu, która odbędzie się w październiku w Helsinkach.

Polskie projekty na Electrolux Design Lab

Kitchen Wizard to koncepcja inteligentnego urządzenia, którego zadaniem jest stymulacja rozwoju intelektualnego dzieci poprzez zabawę. Jego autorką jest Agata Hoffa, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego intuicyjna obsługa ma sprawić, że idealnie nada się dla najmłodszych. Wystarczy, że dziecko dotknie nim obiektu, który wzbudził jego zainteresowanie, a skaner rozpozna produkt, nazwie go, opisze jego kolor lub udzieli innych informacji, które zostały wcześniej zaprogramowane zgodnie z potrzebami i umiejętnościami pociechy. Dołączona opaska noszona na nadgarstku przez dziecko, pomaga zapewnić mu bezpieczeństwo w kuchni – ma wbudowany termometr, dzięki czemu będzie ostrzegać o możliwości poparzenia.

Cleanspire to projekt Łukasza Kowalskiego, studenta Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o zachowaniu w czystości naszej pościeli i materaca. Urządzenie absorbuje wilgoć, która jest odpowiedzialna za rozwój mikroorganizmów i odświeża nasze łóżko za pomocą podmuchów zimnego powietrza. Jest wyposażony w jonizator oraz moduł Peltiera, który odparowuje zgromadzoną wilgoć. Cleanspire ma pozwolić dzieciom, nawet tym borykającym się z alergią, spać zdrowo i spokojnie.

Jak wziąć udział w głosowaniu?

Wystarczy odwiedzić stronę www.electroluxdesignlab.com, obejrzeć zdjęcia oraz filmy przedstawiające koncepcje uczestników i oddać głos na swojego faworyta. Następnie należy odpowiedzieć na krótkie pytanie: „Co dla Ciebie kryje się pod hasłem tegorocznej edycji Zdrowe i szczęśliwe dzieci?”. Głosowanie rozpoczyna się 6 lipca o godzinie 15:00 i trwać będzie do 14 sierpnia do godziny 12:00. Zwycięzca nagrody publiczności zostanie ogłoszony podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się 15 października b.r. w Helsinkach. Podczas wydarzenia wyłonieni zostaną również  trzej  główni zwycięzcy konkursu.

Nagroda zawiera (dla 2 osób):

przelot na miejsce wydarzenia i z powrotem

transport na lotnisko oraz z lotniska

zakwaterowanie w centrum Helsinek (14-16 października)

udział w uroczystej gali wręczenia nagród Design Lab oraz w uroczystej kolacji 15 października 2015

Electrolux Design Lab – konkurs dla młodych projektantów

Electrolux Design Lab to konkurs, który cieszy się uznaniem na całym świecie. Co roku bierze w nim udział kilka tysięcy studentów i absolwentów z ponad 60 krajów, którzy przedstawiają zaskakujące i niezwykłe koncepcje rozwiązań dla gospodarstw domowych przyszłości. W tym roku, w 13-tej edycji konkursu uczestnicy zmierzyli się z tematyką „Zdrowych i szczęśliwych dzieci”.

Jury wyłoniło 35 półfinalistów, którzy będą walczyć o niezwykle cenne nagrody: 10,000 euro oraz półroczny płatny staż w globalnym centrum projektowania Electrolux. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma nagrodę w wysokości 6 tys. euro, a trzeciego – 4 tys. euro. W trakcie trwania konkursu studenci rozwijają i udoskonalają swoje koncepcje i otrzymują informację zwrotną od ekspertów z firmy Electrolux.

Więcej szczegółowych informacji na temat konkursu: electrolux designlab.com