Polska nawigacja w Android Market

MapaMap to pierwszy Polski system nawigacji GPS, który pojawił się w Android Market. Oznacza to że dla wszystkich użytkowników urządzeń mobilnych z systemem Android dostępna jest wreszcie nawigacja z porządnymi mapami Polski.

MapaMap dla urządzeń mobilnych z systemem Android to perfekcyjna nawigacja „od drzwi do drzwi” ze wszystkimi niezbędnymi informacjami wymaganymi w nawigacji samochodowej po Polsce. Oprócz prowadzenia zakręt po zakręcie MapaMap ostrzeże przed stojącym na drodze fotoradarem, przekraczaniem dozwolonej prędkości oraz pozwoli wyszukać dowolny obiekt POI.

Pojawienie się MapaMap w sklepie internetowym Android Market oznacza, że będą ją mogli zainstalować nie tylko użytkownicy popularnych Smartphon’ów z Androidem, ale  także posiadacze tabletów z tym systemem operacyjnym. Samo pobranie i instalacja programu jest bezpłatna, natomiast do pełnej jego aktywacji należy zakupić licencję na korzystanie z mapy Polski.

Niewątpliwą zaletą MapyMap na Androida jest fakt, że raz zakupiona licencja na korzystanie z wyjątkowo dokładnej mapy Polski nie jest ograniczona czasowo.  Dodatkowo podczas procesu instalacji cały system nawigacyjny MapaMap wraz z pełnym pakietem map zostanie zainstalowany w pamięci urządzenia lub na karcie pamięci SD. Dzięki czemu wszystkie mapy będą dostępne „on-board”, bez potrzeby kosztownego pobierania ich z Internetu w czasie nawigacji. Ma to swoją dodatkową zaletę – nawigacja będzie działała zawsze, nawet w miejscach, w których nie ma dostępu do Internetu. Z nawigacji MapaMap można również korzystać podczas wycieczek pieszych lub rowerowych, gdyż producent zadbał o to, aby w bazie danych mapowych nie zabrakło pieszych szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych oraz danych o ukształtowaniu terenu całej Polski. Pieszą nawigację po miastach ułatwia bogata baza obiektów POI, wśród których znajdziemy nie tylko obiekty noclegowe i gastronomiczne, ale także wszelkie miejsca istotne z punktu widzenia turysty, takie jak: muzea, pomniki, zabytki czy punkty widokowe.