Wróć do nauki z nowym notebookiem MSI z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX z serii 30. Sprzęt kupisz teraz w okazyjnych cenach

Wybija godzina powrotu do szkolnych i uczelnianych murów. Niektórzy nie mogą się doczekać, a inni na samą myśl o tym mają drgawki. Niezależnie od tego, do której z tych grup należysz, pomoc naukowa w postaci nowego notebooka od MSI pomoże Ci stawić czoła nowemu etapowi nauki. Tym bardziej, że producent przygotował dla nas atrakcyjną promocję.
Wróć do nauki z nowym notebookiem MSI z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX z serii 30. Sprzęt kupisz teraz w okazyjnych cenach

Laptop z wydajną kartą graficzną nie służy tylko do grania w gry

Laptopy z mocnymi kartami graficznymi słusznie, ale też niesłusznie kojarzymy tylko z graniem w gry. Oczywiście, to jest główne zastosowanie wydajnych układów graficznych. Ale mają one również inne zastosowania. To przede wszystkim nieocenione narzędzie w tworzeniu, projektowaniu i obrabianiu grafiki oraz multimediów. W tym obróbce zdjęć lub filmów. Co jest bardzo przydatne na studiach kierunków kreatywnych, jak również są w stanie pomóc rozwijać pozaszkolne pasje. A w przyszłości, kto wie. Może stanie się to podstawowym narzędziem pracy.

Notebooki MSI dostępne w tej promocji są wyposażone w układy graficzne NVIDIA GeForce RTX z serii 30. Ich wysoką wydajność osiągnięto m.in. za sprawą technologii NVIDIA DLSS (Deep Learning Super Sampling). Rdzenie Tensor stanowiące część GPU są wyspecjalizowane pod kątem wykorzystania sztucznej inteligencji, dzięki czemu zapewniają wzrost liczby klatek na sekundę przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. DLSS działa podobnie do techniki upscalingu. Renderuje obraz w niższej rozdzielczości, a następnie przeskalowuje go do rozdzielczości natywnej. Różnica tkwi w wykorzystaniu głębokiej sieci neuronowej, której proces uczenia usprawnia rekonstrukcję obrazu w natywnej rozdzielczości, wypełniając go detalami.

Z kolei Ray Tracing drugiej generacji jeszcze lepiej symuluje zachowanie światła w świecie rzeczywistym. Technologia odpowiada za symulację oświetlenia i jego interakcję z obiektami w grze (np. odbicia czy cienie), uwzględniając m.in. takie czynniki jak źródło światła, kąt padania oraz dystans. Realistyczne odbicia na mokrej nawierzchni, szybie czy karoserii pojazdu dynamicznie reagujące na zmianę kąta patrzenia to zasługa zaawansowanych obliczeń RT. Technologia wymaga mocnego GPU oraz dodatkowych mechanik wspomagających, takich jak DLSS.

O najniższe opóźnienia w grach turniejowych takich jak Fortnite, Valorant, Apex i wielu innych zadba z kolei technologia NVIDIA Reflex, łącząc optymalizację GPU oraz wybranych gier wyświetlanych na monitorze ze wsparciem dla NVIDIA G-SYNC.  Od szybkości reakcji komputera i monitora na wciśnięty przez gracza klawisz może zależeć powodzenie wykonywanej w grze akcji. Liczbą klatek na sekundę mierzy się jedynie wydajność, a nie responsywność sprzętu. Pomiar i synchronizacja procesora z GPU w celu zmniejszenia opóźnień systemu to rola techniki  NVIDIA Reflex. Specjalny pakiet SDK umożliwia twórcom gier wprowadzanie ustawień zmniejszających opóźnienia. Dalsze zmniejszenie latencji zapewniają monitory wchodzące w skład platformy NVIDIA Reflex

Pakiet sterowników i narzędzi NVIDIA Studio wspomaga w procesach twórczych (np. modelowaniu 3D, renderowaniu czy montażu wideo). GPU RTX z serii 30 sprawdzi się również przy przesyłaniu strumieniowym dzięki enkoderowi NVIDIA (NVENC).

Na platformę NVIDIA Studio składają się trzy elementy: procesory graficzne (w tym certyfikowane laptopy i komputery NVIDIA Studio), aplikacje kreatywne (między innymi cały pakiet Adobe, Blender, UE, Unity i wiele więcej) oraz sterowniki Studio zapewniające stabilnosć. Zadaniem wszystkich jest zapewnienie stabilnej i szybkiej pracy w narzędziach kreatywnych (rendering i 3D, edycja wideo, fotografia, projektowanie graficzne, wizualizacja architektoniczna i transmitowanie). NVIDIA udostępnia producentom takiego oprogramowania pakiet SDK to jeszcze lepszej integracji i wykorzystania akceleracji GPU.

MSI Prestige 14 A12U

Zaczynamy od propozycji biznesowej, która charakteryzuje się smukłą konstrukcją o grubości 15,9 mm i niewielkiej wadze – zaledwie 1,29 kilograma. Sercem MSI Prestige 14 A12U jest karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 3050 z 4 GB pamięci GDDR6 z procesorem Intel Core i7 12. generacji wspomaganym przez 16 GB pamięci RAM LPDDR4X.

Wszystkie dane przechowujemy na szybkim dysku M.2 SSD NVMe PCIe o pojemności 1 TB. Laptop został wyposażony w mocny system chłodzenia, a na dodatek za sprawą ergonomicznej konstrukcji notebooka zadbano o lepsze chłodzenie komponentów w środku. Specjalne zawiasy sprawiają, że po otwarciu górnej pokrywy komputer unosi się lekko do góry (pod kątem 5 stopni), zapewniając lepszy przepływ powietrza, a co za tym idzie bardziej wydajne chłodzenie laptopa.

Wyświetlacz IPS FHD (1920 x 1080 px) o przekątnej 14,6 cala oferuje blisko 100-procentowe pokrycie przestrzeni barw sRGB. Notebook ma dwa gniazda USB-C kompatybilne ze standardem DisplayPort i Thunderbolt 4. Obsługuje dźwięk w standardzie DTS. Sprzęt może zostać wyposażony w być dostarczony w system operacyjny Windows 11 w wersji Home lub Pro.

MSI Creator M16 A11UC

Przechodzimy do notebooka przeznaczonego do zastosowań kreatywnych. Aby nie zabrakło nam przestrzeni twórczej MSI Creator M16 A11UC ma 16-calowy wyświetlacz IPS QHD+ (2560 x 1600 px) o złotych proporcjach ekranu 16:10 i 100-procentowym pokryciu przestrzeni barw DCI-P3. Panel można odchylić do tyłu w zakresie aż 180 stopni.

Mimo większych gabarytów udało się zachować smukłą konstrukcję (23,95 mm) o masie 2,26 kilograma. Za grafikę odpowiada mobilny układ NVIDIA GeForce RTX 3050 z 4GB pamięci GDDR6. Komputer napędza procesor Intel Core i7 11. generacji, wykorzystujący 16 GB pamięci RAM DDR4-3200, którą można rozbudować do nawet 64 GB. 

Zestaw portów USB-A i USB-C rozszerza możliwości połączenia MSI Creator M16 A11UC z peryferiami. Szybką łączność z siecią zapewnia gniazdo RJ-45 w standardzie Gigabit Ethernet. Do zewnętrznego wyświetlacza podłączymy się przez złącze HDMI (4K, 60 Hz). Notebook pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 11 Home.

Laptop jest certyfikowanym urządzeniem NVIDIA Studio. W ramach programu tworzone są specjalne sterowniki karty graficznej, które zapewniają stabilność pracy w programach graficznych, takich jak aplikacje pakietu Adobe (Lightroom czy Photoshop), V-Ray, czy Blender. Procesory graficzne wspólnie ze zoptymalizowanymi aplikacjami i współpracą z developerami pozwalają na przyspieszenie pracy.

MSI Pulse GL76 12U

W zestawieniu nie mogło zabraknąć maszyny przeznaczonej dla graczy. MSI Pulse GL76 12U ma na pokładzie kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3060 Laptop z 6 GB pamięci GDDR6. Wyświetlacz IPS o przekątnej 17,3 cala i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 px) oferuje częstotliwość odświeżania 144 Hz, co tworzy idealną parę z technologią Nvidia Reflex, która redukuje opóźnienia systemu. Gamingowa klawiatura z numerycznym padem ma dynamiczne podświetlenie RGB.

Proponowany model w najwyższej wersji może napędzać procesor Intel Core i9 12. generacji. Standardowe 16 GB pamięci RAM DDR4-3200 można rozbudować do 64 GB. O chłodzenie komponentów dba usprawniony system Cooler Boost 5, na który składa 6 ciepłowodów i 2 wentylatory.

Wraz z systemem Windows 11 Home dostaniemy oprogramowanie MSI Center z trybem Gaming Mode, funkcją SmartAudio oraz technologią Ambient Silent AI, które poprawiają wrażenia z użytkowania sprzętu. Z kolei program MSI App Player pozwala uruchamiać mobilne aplikacje dla Androida na komputerach PC.

MSI Katana GF66 12U

Na koniec propozycja uniwersalna, czyli do nauki, pracy oraz rozrywki. W MSI Katana GF66 12U za generowanie grafiki odpowiedzialny jest układ NVIDIA GeForce RTX 3050. Laptop posiada 4 GB pamięci GDDR6. Urządzenie pracuje pod kontrolą procesora Intel Core i5 12. generacji (opcjonalnie Core i7) i domyślnie korzysta z 16 GB pamięci RAM DDR4-3200. Dane zapisujemy na szybkim dysku SSD M.2 PCIe NVMe o pojemności 512 GB.

Ekran IPS o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości FHD (1920 x 1080 px) odświeża obraz z częstotliwością 144 Hz. Za generowanie grafiki odpowiedzialny jest układ NVIDIA GeForce RTX 3050 Laptop z 4 GB pamięci GDDR6. Na obudowie znajdziemy mnóstwo portów: 2 x USB 3.0, 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.0 Typ C oraz port HDMI.

O bezpieczną temperaturę pracy ponownie dba ulepszony system chłodzenia Cooler Boost 5. Notebook jest dostarczany wraz z systemem operacyjnym Windows 11 Home. Domyślnie zainstalowany pakiet MSI Center ułatwia monitorowanie, regulację parametrów pracy oraz optymalizację.

MSI Katana GF66 12U jest też świetnym narzędziem do streamowania, co ułatwia aplikacja NVIDIA Broadcast. Pozwala ona dosłownie przekształcić laptop w domowe studio nagrań. Dzięki temu można nie tylko prowadzić wysokiej jakości transmisje w sieci, ale również poprawić jakość wideokonferencji, czy też nagrań w ramach szkolnych projektów.

W ramach pakietu NVIDIA Studio dostępna jest aplikacja NVIDIA Broadcast, która pozwala stworzyć domowe studio transmisyjne. Da się w niej ustawić wirtualne tło, usunąć szumy, które zbiera z tła mikrofon, a także zastosować efekty specjalne znane z gier w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie optymalizuje parametry pracy całego sprzętu używanego do transmisji na żywo. Funkcje NVIDIA Broadcast są też udostępniane dla developerów popularnych aplikacji, którzy korzystają z nich integrując je w swoich produktach.

Wszystkie komputery, które opisywaliśmy powyżej wydają się stworzone dla uczniów i studentów. Są bowiem narzędziami do nauki (aplikacje STEM), rozrywki (Ray Tracing, DLSS, Nvidia Reflex), rozwiązaniem do streamowania (NVIDIA Broadcast) oraz do pracy w aplikacjach kreatywnych (NVIDIA Studio). W jednym sprzęcie mamy więc pełny wachlarz zastosowań.

W ramach akcji “Back to School” firma MSI oferuje zróżnicowany asortyment notebooków przeznaczonych zarówno do nauki, pracy twórczej, jak i rozrywki. Zniżki na zakup niektórych produktów sięgają nawet 2100 zł. W zestawie ze sprzętem można dodatkowo otrzymać bezpłatnie przydatne gadżety i akcesoria.

Lokowanie produktu