Poznaj historie tego lata

Okres wakacyjnych wyjazdów to zawsze nowe opowieści, które zabieramy ze sobą i które towarzyszą nam gdziekolwiek jesteśmy. Z historiami Storytel jest tak samo, możemy po nie sięgnąć w dowolnym momencie – są z nami zawsze i wszędzie.

Nareszcie są! Wyczekiwane wakacje, przynoszące mnóstwo wspaniałych historii. Staramy się z tego czasu czerpać pełnymi garściami, planujemy wyjazdy, ciekawe aktywności, spotkania z przyjaciółmi i rodziną lub popołudniowe drzemki w hamaku… Chcemy spędzać jak najwięcej czasu poza domem, nie rezygnując z ulubionej rozrywki. 

Wyobraź sobie, że wybierasz się na poranny jogging po plaży,  łapiesz promienie słońca siedząc na pomoście nad jeziorem, czy spędzasz czas z dziećmi na campingu, a jednocześnie cieszysz się porywającą historią bestsellerowego kryminału, powieści obyczajowej czy zabawnej bajki. Ze Storytel audiobooki masz zawsze przy sobie i możesz słuchać ich kiedy chcesz oraz gdziekolwiek jesteś!

Twoje wakacje to Twoje historie…

●    … nadmorska plaża

Słowik – Kristin Hannah
Czyta: Danuta Stenka 
Powieść obyczajowa

Dwie siostry, Isabelle i Vianne, dzieli wszystko: wiek, okoliczności ,w jakich przyszło im dorastać, i doświadczenia. Kiedy w 1940 roku do Francji wkracza armia niemiecka, każda z nich rozpoczyna własną niebezpieczną drogę do przetrwania, miłości i wolności.

●    … odpoczynek nad jeziorem

Gdzie śpiewają raki – Dalia Owens 
Czyta: Magdalena Boczarska
Powieść obyczajowa
Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase’a Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej Dziewczyną z Bagien.

●    … górskie wędrówki

Topiel – Jakub Ćwiek 
Czyta: Filip Kosior
Thriller

Pod koniec lipca 1997 roku żołnierze, którzy przybyli na pomoc powodzianom, dokonują makabrycznego znaleziska. Na ułamanym, zanurzonym w korycie wciąż wezbranej rzeki drzewie wiszą zwłoki nastolatka poszukiwanego od blisko dwóch tygodni. 

●    … biwakowanie w lesie

Detektyw Ząbek – Zaraz wracam – Tomasz Duszyński
Czyta: Jarosław Boberek
Dla dzieci

W Magicznym Jorku nie dzieje się dobrze. Nie dość, że mieszkańcy zaczynają chorować na bardzo zaraźliwego wirusa, to jeszcze wszystkim udziela się panika i zaczynają szturmować sklepy! Tylko po co im aż tyle papieru toaletowego…? To wygląda jak sprawa dla… cóż, nie Detektywa Ząbka, bo on nie jest lekarzem. Każdy z nas może jednak pomóc w opanowaniu epidemii, i najlepszy detektyw w Magicznym Jorku nie będzie tu wyjątkiem!

●    … gotowanie na spotkanie ze znajomymi

Wyrwa – Wojciech Chmielarz
Czyta: Grzegorz Damięcki
Kryminał

Kiedy Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, myśli, że wali mu się cały świat. Jak powiedzieć dwóm córeczkom, że właśnie straciły matkę? Jak powiedzieć teściom? Jak ma teraz funkcjonować, gdy dotychczasowe, spokojne życie nagle szarzeje i zmienia się w ciąg udręk? Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała mu, że jedzie na delegację pod Kraków. Pomyliła się? Okłamała go? A gdy na jej pogrzebie pojawia się tajemniczy mężczyzna, Maciej zaczyna rozumieć, że Janina miała wiele sekretów. 

●    …. wylegiwanie się w hamaku na działce

Ostatni skok – Małgorzata Rogala
Czyta: Laura Breszka
Kryminał

Na targach jubilerskich w Warszawie Igor Bielewicz, akrobata cyrkowy i złodziej kosztowności, wykorzystując sytuację na parkingu przed halą, kradnie jubilerowi przenośny sejf z biżuterią. Świadkiem rabunku jest świeżo upieczona policjantka Zofia Maciejka, która rzuca się w pogoń za sprawcą, ale gubi jego ślad.

W katalogu Storytel znajdziesz tysiące audiobooków wartych odsłuchania – jedyne czego potrzebujesz to telefon lub tablet. Pamiętaj, że możesz pobrać wybrane tytuły Storytel na urządzenie mobilne, a ulubieni bohaterowie będą towarzyszyć Ci nawet, gdy stracisz zasięg!

O Storytel
Storytel to pierwsza na świecie cyfrowa usługa abonamentowa umożliwiająca streaming audiobooków na telefonach i tabletach. Aby z niej skorzystać, należy zarejestrować się w serwisie Storytel i pobrać darmową aplikację (na platformy iOS, Android).
Mechanizm usługi zbliżony jest do serwisów takich jak Netflix lub Spotify – użytkownik wnosi stałą miesięczną opłatę i może słuchać audiobooków bez żadnych ograniczeń. Książki udostępniane są na jego urządzeniach strumieniem, w formacie mp3. Aby móc słuchać audiobooków będąc poza zasięgiem sieci, użytkownik może przechowywać książki w trybie offline.
Storytel dystrybuuje audiobooki wielu polskich i zagranicznych wydawców. Aktualnie obejmuje kilkadziesiąt tysięcy audiobooków i e-booków w języku polskim i angielskim, kilkadziesiąt własnych seriali audio oraz podcasty.
Aplikacja została uruchomiona w 2005 roku. W drugim kwartale 2020 roku ze Storytel skorzystało ponad 1,2 mln subskrybentów na świecie. 
Siedziba firmy znajduje się w Sztokholmie, a serwis działa już na 20 rynkach m.in: w Szwecji, Norwegii, Danii, Holandii, Finlandii, Rosji, Polsce, Islandii, Turcji, Włoszech, Hiszpanii, Indiach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Meksyku i Bułgarii.