Prezentownik 2021 – co dla graczy i graczek?

Osoby namiętnie grające w gry komputerowe mogą być wielkim prezentowym wyzwaniem – zwłaszcza, jeśli osoba obdarowująca nie ma zielonego pojęcia o gamingu. W tym roku przychodzimy z pomocą – zobaczcie, z czego na pewno ucieszą się gamerzy i gamerki.
Prezentownik 2021 – co dla graczy i graczek?

Głośnik gamingowy 

Dobry głośnik to coś, z czego na pewno ucieszy się każda osoba spędzająca dużo czasu na graniu. Kiedy sprzęt ma słabe parametry, architektura dźwięku w grach nie pozwala na to, by doświadczyć pełnego zamysłu jej twórców, a solidne urządzenie nagłaśniające jest w stanie sprawić, że osoba grająca poczuje się, jakby znajdowała się w samym sercu gry, którą przechodzi. Wybierając głośnik dla gamera lub gamerki, szukaj w nim atrybutów dobrych słuchawek dla graczy.

Jedną z nowości dla miłośników gier jest głośnik LG UltraGear GP9 – nowoczesny głośnik z technologią 3D Gaming Sound, która na bieżąco dostosowuje dźwięk do rodzaju gry. Dzięki technologii zwanej Algorytmem HRTF głośnik zapewnia wyjątkowy realizm przestrzenny, który dotychczas był możliwy do osiągnięcia tylko za pomocą słuchawek. Z kolei przeznaczony głównie do gier z gatunku FPS i RTS wirtualny dźwięk przestrzenny 7.1 pogłębia immersję płynącą z rozgrywki, a oświetlenie wbudowane w obudowę głośnika oświetlenie RGB doskonale podbija klimat gry. Warto wspomnieć też o charakternym designie urządzenia, który idealnie wpasuje się w klimat gamerskiego pokoju.

Sugerowana cena: 2 250 zł

Bezprzewodowe słuchawki

Dobre słuchawki gamingowe to coś, co osoby gamerskie kupują w pierwszej kolejności. Zwykle są one jednak dość masywne, więc korzysta się z nich raczej tylko w domu – i tu pojawia się Twoja okazja na podarowanie czegoś praktycznego: małych bezprzewodowych słuchawek, które można zabrać ze sobą wszędzie – na spacer, siłownię, czy w podróż.

Ciekawą świąteczną propozycją mogą być bezprzewodowe słuchawki TONE Free FP8 od LG, które powstały we współpracy z pionierem wśród producentów sprzętu audio: firmą Meridian. Przemyślana w każdym szczególe budowa słuchawek zapewnia doskonałą moc basu, a technologia aktywnej redukcji szumu (ANC) zapewnia doskonałe wyciszenie odgłosów w tle, więc idealnie sprawdzą się np. w samolocie czy pociągu. Świetną funkcją jest także tryb Ambiet, który działa odwrotnie – pozwala na zwiększenie słyszalności odgłosów w tle, dzięki czemu użytkownik nie przegapi telefonu, wołania na obiad, czy kuriera. Co ważne, słuchawki TONE Free FP8 dbają o swoją higienę same – korzystając z ultrafioletowego światła, technologia UVnano czyści słuchawki i zabija aż 99,9 proc. bakterii.

Sugerowana cena: 799 zł

Karta podarunkowa do sklepu z grami

Jeśli chodzi o kupowanie prezentów dla miłośników i miłośniczek gier komputerowych, jest jedna ważna zasada: nigdy nie kupuj im gier – szczególnie jeśli kompletnie się na tym nie znasz. 
Zamiast ryzykować, wybierz coś, z czego ucieszy się każdy gamer i każda gamerka – kartę podarunkową do stacjonarnego lub internetowego sklepu z grami. Osoba obdarowana wybierze co będzie chciała, a Ty unikniesz zdublowania tytułów i rozczarowania w jej oczach.

Akcesoria do grania

Akcesoria dla graczy to kolejna delikatna kwestia prezentowa, ale jeśli rozegrasz to dobrze, satysfakcja będzie ogromna. W tym wypadku ponownie najlepiej sięgnąć po kartę podarunkową do sklepu z dedykowanymi akcesoriami, ale zanim go wybierzesz, upewnij się, że ma bogate wyposażenie. Gadżety, po które najczęściej sięgają gamerzy i gamerki to dodatkowe joysticki, podświetlana klawiatura i mysz, kierownica, mikrofon do gier karaoke, pistolety, etc. Możliwości jest mnóstwo, jednak lepiej nie strzelać w ciemno i pozwolić osobie obdarowywanej na samodzielne wybranie prezentu.

Gadżety z ulubioną grą

Wiele osób, które spędzają dużo czasu przed konsolą lub komputerem, chętnie kolekcjonuje gadżety związane z ulubionymi grami: od kubków i koszulek, przez plakaty, książki i albumy, figurki, aż po pościel, kapcie, bieliznę i szlafroki. Tego rodzaju podarunek będzie dobrym wyborem, jeśli masz ograniczony budżet na prezenty, ale nie chcesz sięgać po banały w stylu skarpetek ze świątecznym wzorem.