Prezenty pod choinkę: O czym marzy prawdziwy geek?

Jeżeli właśnie teraz trawi cię gorączka przedświątecznych poszukiwań prezentów mamy kilka podpowiedzi – szczególnie dla miłośników technologii, gadżetów i wszystkiego, co zaskakuje

Te gadżety zachwyciły recenzentów zza oceanu. Co prawda sprowadzenie może zająć trochę czasu, ale jeśli szybko zaczniecie działać – powinno się udać na gwiazdkę. Zobaczcie najbardziej zaskakujące cudeńka tego roku:

1. MOXO X-1 – latający głośnik

Coś dla miłośników Gwiezdnych Wojen i dobrego nagłośnienia. Występuje w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i białym. Nie przypomina wam przypadkiem imperialnej Gwiazdy Śmierci? Na szczęście jego bronią jest mocne brzmienie. Zasięg Bluetooth – około 10 metrów, moc – 5W. Wystarczy w sam raz by zasilić domowy system audio, albo umilić czas w pracy.

Fot. Designbolts

2. Parrot Disco – zupełnie inny dron

Kochasz latać, ale znudziły Cię już podobnie wyglądające śmigłowce? Czas na nowy design drona – Parrot Disco. Działa na podobnej zasadzie co inne tego typu maszyny, jednak kształt samolotu i umieszczenie z przodu kamery pozwala na zupełnie nowe doświadczenie – szczególnie z założonymi okularami VR.

Fot. Maurizio Pesce

3. Withings Go – całkiem inny smartwatch

Większość popularnych ostatnio smartwatchy ma dosć podobny design, tu jednak udało się połączyć minimalizm, nowoczesność i funkcjonalność. Withings Go to dziecko Nokii, które będzie monitorować waszą aktywność, sen i żywienie, doradzi oraz pokaże jak blisko jesteście wyznaczonych sobie celów. Do tego można go wyjmować z obudowy i wymieniać ją na inną, dzięki czemu wcale nie musimy nosić go tylko na ręku.  

Fot. Withings Go

4. CleverPet – konsola dla zwierzaka

Tak, wiemy jak to brzmi – konsola do gier dla zwierzaka? Przecież zabawa z nimi to jedna z największych przyjemności, więc czemu oddawać ją maszynie? No, ale jeśli długo nie ma cię w domu, a nie chcesz by twój psiak się nudził – możesz spróbować takiego rozwiązania. Gra polega na tym, że pies ma skojarzyć wciskanie podświetlanych przycisków z jedzeniem –  z czasem konsola będzie modyfikować i tworzyć dłuższe kombinacje rozwijając pamięć psa. 

Fot. CleverPet

5. Selfie Toaster – grzanki z selfie

W dzisiejszych czasach wszystko musi być spersonalizowane, telefon, komputer, więc dlaczego nie toster? Selfie Toaster będzie wypiekał grzanki z dowolnym zdjęciem – na przykład twoim selfie. Zamawiając urządzenie informujesz producenta, firmę BurnedImpressions, jaki wizerunek ma znajdować się na tostach – można wysłać zdjęcie, obrazek, logo, cokolwiek. Doskonały prezent dla miłośników śmiesznych rzeczy!