Projekty Polaków na Electrolux Design Lab

Projekty pięciu Polaków doceniono w ramach międzynarodowego konkursu na najbardziej innowacyjne rozwiązania techniczne.

W tym roku do konkursu Electrolux Design Lab przystąpiło ponad 1500 zdolnych projektantów z całego świata. Uczestnicy prezentowali zaskakujące pomysły na rozwiązania przyszłości w tematyce Zdrowe i szczęśliwe dzieci, z których jury wyłoniło te najbardziej innowacyjne. W gronie stu autorów najlepszych koncepcji znalazło się pięciu Polaków. Przedstawiamy niezwykłe koncepcje, które zaprezentowali:

Kategoria GOTOWANIE

1. Food Purifier, A. Barska

Food Purifier to niewielkie bezprzewodowe urządzenie do umieszczenia wewnątrz lodówki. Jego zadaniem jest usuwanie szkodliwych substancji, takich jak metale, hormony, antybiotyki zawartych w produktach spożywczych. Food Purifier oczyszcza składniki spożywcze, a szkodliwe substancje gromadzi wewnątrz wymiennego rdzenia.

2. Kitchen Wizard, A. Hoffa

Kitchen Wizard to urządzenie, które ma stymulować rozwój intelektualny dzieci poprzez zabawę w kuchni. Jego obsługa jest intuicyjna – wystarczy, że dziecko dotknie nim obiektu, który wzbudził jego zainteresowanie, a skaner rozpozna produkt i „wypowie” jego nazwę, kolor lub inne zaprogramowane informacje. Noszony jako opaska na nadgarstku, pomaga zapewnić dziecku bezpieczeństwo w kuchni – ma wbudowany termometr, dzięki czemu będzie ostrzegał o możliwości poparzenia.

3. SECRET DRAWER, J. Bikiewicz

Koncepcja Secret Drawer powstała z myślą o rodzinnym gotowaniu, podczas którego dziecko może zdobywać wiedzę o poszczególnych składnikach spożywczych, wartościowej diecie i zdrowym gotowaniu. Może także uczyć się, jak prawidłowo organizować miejsce pracy i utrzymać porządek. Dolna szuflada po wysunięciu stanowi idealne stanowisko do gotowania dla dziecka.

Kategoria OCZYSZCZANIE POWIETRZA

Cleanspire, Ł. Kowalski

Cleanspire to inteligentny robot, który gwarantuje czystość pościeli i materaca. Absorbuje wilgoć, która jest odpowiedzialna za rozwój mikroorganizmów. Wykorzystuje także podmuchy zimnego powietrza, by odświeżyć nasze łóżko i zapewnić nam komfortowe i zdrowe warunki. Jest to robot szczególnie polecany osobom z alergiami oraz posiadającym małe dzieci.

Kategoria PIELĘGNACJA MATERIAŁÓW

Airfly, N. Mroszczyk

System Airfly oczyszcza i monitoruje jakość powietrza wokół dziecka. Analizuje skład chemiczny wydychanego przez niego powietrza oraz zapach jego potu. Dane te przesyła do aplikacji, za pomocą której możemy sprawdzić kondycję jego ciała. Airfly powiadamia także rodziców o pierwszych symptomach choroby i w razie konieczności, zaleca wizytę u specjalisty. Może także służyć do podawania leków, które rozpyla w powietrzu. Zaskakujące urządzenia przyszłości