Przemiany Festiwal – Zrób sobie mebel!

Dzięki aplikacji dostępnej na stronie warszawskiego Festiwalu Przemiany każdy będzie mógł zaprojektować siedzisko. Najlepsze projekty zostaną zrealizowane i przekazane autorom za darmo!

Kiedyś każdy mebel był unikatowym produktem – dziełem rąk rzemieślnika, który wykonywał go zgodnie z zamówieniem konkretnego klienta. Czy dziś, w erze masowej produkcji, możemy wrócić do tej pięknej tradycji? Owszem – dzięki najnowszym technologiom, takim jak internet, tworzywa sztuczne i sterowane komputerowo obrabiarki, które umożliwiają tzw. masową personalizację. Co więcej, każdy może dziś spróbować swoich sił w roli projektanta mebli.

Umożliwia to aplikacja Fold Warsaw dostępna na stronie warszawskiego Festiwalu Przemiany, wykonana przez polskie firmy Super Super i Bridge. Dzięki niej możemy opracować własny projekt siedziska, które ma formę zbliżoną do origami. Panel sterowania umożliwia ustawienie najważniejszych parametrów, które są potem zapisywane w formie pliku cyfrowego na serwerze festiwalowym. Akcja “Zrób mebel na Przemiany” rusza już dziś, 9 sierpnia.

Organizatorzy wybiorą spośród zapisanych projektów ok. 60 najlepszych, które zostaną zrealizowane. Kształt meblowego „origami” zostanie wycięty z płyty tworzywa sztucznego (polipropylenu) przez komputerowo sterowaną frezarkę i trafi do siedziby Centrum Nauki Kopernik, gdzie w dniach 1–9 września będzie odbywał się Festiwal Przemiany. W jego ramach zorganizowane zostaną warsztaty, w trakcie których uczestnicy będą mogli złożyć swój mebel. Siedziska pozostaną w siedzibie CNK podczas festiwalu, a po jego zakończeniu autorzy będą mogli je zabrać do domu.

Fold Warsaw wpisuje się w formułę warszawskiego festiwalu, który zajmuje się różnymi interpretacjami hasła „przemiany”. Na uczestników czekają także inne atrakcje, m.in. projekt teatralny „Port Miron”, całonocny koncert „Sonic Fiction”, zakłady rzemieślnicze czy autorski przegląd polskich filmów animowanych. Zapraszamy – wstęp wolny!

Dla głodnych wiedzy

* Strona Festiwalu Przemiany z aplikacją do projektowania mebli – http://www.przemianyfestiwal.pl

* Strony twórców projektu Fold Warsaw – http://www.supersuper.pl, http://www.brdg.pl

Więcej:News