Przetestowaliśmy nowy model telewizora LG OLED G1 Gallery [FOCUS SPRAWDZA]

Jesteśmy redakcją, która kocha technologiczne nowinki i nie mogliśmy się zdecydować, kto przetestuje nowy telewizor LG OLED G1 Gallery. Zrobiliśmy to więc wszyscy! Zobaczcie, co szczególnie nas w nim zachwyciło.
Przetestowaliśmy nowy model telewizora LG OLED G1 Gallery [FOCUS SPRAWDZA]

Jakość obrazu

Wśród członków naszej redakcji jest mnóstwo fanatycznych pochłaniaczy i pochłaniaczek seriali i filmów (zwłaszcza science-fiction!) – to grono szczególnie doceniło rozwiązania, które zapewniają doskonały obraz i dźwięk. Niesamowity obraz to w modelu LG OLED G1 Gallery zasługa kombinacji kilku czynników. Telewizor posiada ekran OLED 120 Hz, który doskonale sprawdza się przy odtwarzaniu filmów 4K, oglądaniu widowisk sportowych i graniu w gry video. Najnowszy telewizor LG doskonałą jakość obrazu zawdzięcza samoświecącym pikselom, które są źródłem szerokiego zakresu barw, głębokiej czerni oraz nieskończonego kontrastu – nieosiągalnego dla innych technologii wyświetlaczy. Bardzo ciekawą funkcją jest także Filmmaker Mode – tryb, w którym można obejrzeć filmy w wersji kinowej, czyli zgodnie z oryginalną wizją reżysera.
 

Wyręczająca sztuczna inteligencja

W nowym modelu telewizora LG urzekło nas przede wszystkim to, że uzyskanie idealnych ustawień obrazu i dźwięku nie wymagało od nas żadnego wysiłku – sztuczna inteligencja zrobiła to za nas. OLED G1 Gallery jest bowiem wyposażony w procesor 4. generacji, który wykorzystuje algorytmy głębokiego uczenia do przetwarzania dźwięku i obrazu za pomocą kilku inteligentnych funkcji.

Pierwszą z nich jest AI Picture Pro – algorytm, który rozpoznaje na ekranie twarze i sylwetki osób, rozróżnia pierwszy plan i tło, a także, aby uzyskać jak najbardziej przestrzenny obraz,  przetwarza wszystkie obiekty niezależnie. Szybki procesor α9 jest w stanie rozpoznać rodzaj odtwarzanej treści (z dokładnością co do sceny!), by na bieżąco optymalizować jakość obrazu, uwzględniając przy tym poziom oświetlenia pomieszczenia, co umożliwia mu wbudowany czujnik światła. 

Sztuczna inteligencja odgrywa ważną rolę również w przypadku efektów audio – dzięki funkcji AI Sound Pro dźwięk głośników telewizora jest 5.1.2-kanałowy, czyli superdokładny i przestrzenny. Do tego dochodzi automatyczna regulacja głośności (Auto Volume Leveling), dzięki której poziom dźwięku pozostaje niezmienny, co jest istotne zarówno przy zmianie kanałów, jak i przełączaniu się z tradycyjnej telewizji do aplikacji streamingowych. To jedna z naszych ulubionych funkcji – kogo nigdy nie przestraszył głośny dźwięk w automatycznym zwiastunie serialu, podczas włączania Netflixa, ten nie wie, co to prawdziwa trauma! 

Magiczne sztuczki pilota

Kochamy bajery, więc pokochaliśmy pilota Magic, który nie dość, że umożliwia głosowe wyszukiwanie, to jeszcze rozpoznaje domowników i na podstawie ich wcześniejszych wyborów, proponuje najbardziej dopasowane do ich zainteresowań treści. Prawdziwy asystent rozrywki na miarę naszych czasów!

Rozwiązania dla graczy

Gamerska część naszej redakcji również przetestowała swoim eksperckim okiem telewizor LG OLED G1 Gallery i wskazała na kilka rozwiązań, które szczególnie przypadną do gustu każdemu, kto lubi sobie pograć. Redakcyjni gracze zwrócili uwagę na specjalne dedykowane menu z dostępem do wszystkich ustawień gry w jednym miejscu. Dla tych, którzy nie lubią grzebać w ustawieniach, też coś się znajdzie – nowa seria telewizorów LG posiada funkcję automatycznego dostosowywania ustawień obrazu i dźwięku do konkretnego gatunku gry. Dla funkcji Game Optimizer nie jest ważne, czy będzie to “Wiedźmin”, czy “FIFA”, obraz i dźwięk zawsze będą dokładnie takie, jak powinny.

Ekran LG OLED G1 Gallery to nie tylko kinowa jakość – zastosowano tu również najnowocześniejsze techniki synchronizacji i odświeżania obrazu, których używa się w profesjonalnych monitorach gamingowych. Wyposażenie telewizora w złącze HDMI 2.1, pozwala łatwo połączyć go z konsolami nowej generacji – jak Xbox Series X (które są rekomendowane do tego właśnie modelu) i w pełni korzystać z możliwości ekranu w najbardziej zaawansowanych scenariuszach gry.
 

Coś dla fanów i fanek sportu

Nasze testy telewizora LG OLED G1 Gallery przypadły na czas rozgrywek EURO 2020, więc jedną z najchętniej używanych przez nas funkcji był Alert Sportowy – wyświetlane na ekranie telewizora powiadomienia o rozpoczynających się spotkaniach oraz aktualizowanych na bieżąco wynikach meczów ulubionych drużyn. Dzięki temu mogliśmy się błyskawicznie przełączać między rozgrywkami, oglądając dwa mecze jednocześnie lub czuwać nad obstawionym wynikiem nie odrywając się od maratonu serialu.

Ochrona wzroku i planety

Jak to mawiają Amerykanie: last but not least – bardzo ważną zaletą nowych telewizorów LG OLED G1 Gallery jest to, że ze swoim brakiem migotania obrazu i niskim poziomem (29 proc.) emisji niebieskiego światła, są bezpieczne dla wzroku, a potwierdzają to certyfikaty Eye Comfort Display oraz  Eyesafe Display przyznawane przez organizację TÜV Rheinland. 

Co szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, telewizory LG OLED nie szkodzą również naszej planecie – modele zaprezentowane w 2021 roku – w tym te z serii G1 Gallery, zostały wyróżnione certyfikatem SGS Eco Product. W porównaniu z telewizorami LED są bezpieczniejsze dla środowiska, ponieważ nie mają podświetlenia, do ich produkcji zużywa się mniej plastiku, wykorzystują mniej szkodliwych materiałów oraz stwarzają niższe ryzyko wytwarzania substancji zanieczyszczających powietrze w pomieszczeniu. Co więcej, nawet po zakończeniu cyklu życia telewizory LG OLED wyróżniają się efektywnością wykorzystania zasobów i wysokim wskaźnikiem recyklingu w porównaniu z modelami LCD.

Telewizor- jak w galerii

LG OLED G1 Gallery to model do powieszenia o przekątnych 77, 65 i 55 cali. Skoro już o obrazach mowa, nazwa tego telewizora nie jest przypadkowa – nie tylko wygląda i przylega do ściany jak obraz, ale posiada również wbudowaną aplikację Galeria umożliwiającą wyświetlanie prawdziwych dzieł sztuki. Model ten posiada matrycę w technologii OLED evo, a więc obraz na ekranie charakteryzuje się zwiększoną jasnością, a efekty HDR są bardzo realistyczne. 

Podsumowując

Nie przeciągając – LG OLED G1 Gallery to telewizor marzenie. Super płynna praca plus efekty dźwiękowe i wizualne jak w kinie oraz cały szereg funkcji i udogodnień dla graczy – czego tu nie kochać? Kiedy dodamy do tego minimalistyczny design, inteligentne rozwiązania i magiczny pilot, dostaniemy wszystko, czego można oczekiwać od najnowocześniejszych telewizorów. Z przyjemnością wrócimy przed ekran!