Psychologia kontra nadwaga

Sama dieta i ćwiczenia to za mało. Aby schudnąć trzeba zmienić działanie umysłu – twierdzą organizatorzy konferencji na wrocławskim wydziale SWPS.

„Wciąż obserwujemy rosnącą liczbę działań, których celem jest walka z nadwagą i otyłością w Polsce. Rośnie liczba publikacji na ten temat zdrowego stylu życia i poradni zdrowego odżywiania, rosną kwoty wydawane na prewencję nadwagi” – opowiada Anna Januszewicz, badaczka i specjalistka ds. psychodietetyki z wrocławskiego wydziału SWPS. „Mimo to na przestrzeni 20 lat zaobserwowano czterokrotny wzrost liczby młodych ludzi z nadwagą i otyłością w Polsce. Taki stan rzeczy każe poszukiwać nowych, skuteczniejszych metod oddziaływania, które pozwolą poradzić sobie z epidemią nadmiernej masy ciała” – dodaje. 

O tym właśnie będą dyskutowali uczestnicy konferencji „Jak zaradzić epidemii nadwagi wśród młodych ludzi?” organizowanej przez wrocławski wydział SWPS. Odbędzie się ona w sobotę, 21 kwietnia 2012 r., w godz. 11–16, w siedzibie uczelni przy ul. Ostrowskiego 30. Konferencja jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych tematyką, zwłaszcza badaczy i praktyków, przedstawicieli instytucji zajmujących się promocją zdrowia i nauczycieli. Udział w konferencji jest bezpłatny. Zapisy: [email protected].   

Celem konferencji jest m.in. zaprezentowanie wyników najnowszych badań poświęconych prewencji nadwagi oraz 

otyłości u dzieci i młodzieży w Polsce przeprowadzonych w ramach międzynarodowego projektu badawczego TEMPEST. Podczas spotkania zaplanowano dyskusje w gronie specjalistów zajmujących się promocją zdrowia na Dolnym Śląsku.   

Dla głodnych wiedzy: 

* Informacje o projekcie TEMPEST – http://www.tempestproject.eu/

* Więcej o psychologicznych aspektach odchudzania – http://www.focus.pl/cywilizacja/zobacz/publikacje/wolni-od-glodu/

* Czy otyłość jest zaraźliwa? – http://www.focus.pl/cywilizacja/zobacz/publikacje/kilogramy-zakazne/

* Mity o jedzeniu niskokalorycznym – http://www.focus.pl/nauka/zobacz/publikacje/zero-kalorii-bez-euforii/

Więcej:News