Putin o rozwoju Sztucznej Inteligencji. Elon Musk ostrzega przed III wojną światową

USA, Chiny, Rosja i inne potęgi militarne stawiają na Sztuczną Inteligencję. Założyciel Tesli i SpaceX ostrzega przed zagrożeniem i apeluje o regulacje w ONZ.
Putin o rozwoju Sztucznej Inteligencji. Elon Musk ostrzega przed III wojną światową

Ten, kto stanie na czele wyścigu Sztucznej Inteligencji, ten będzie rozdawał karty na arenie międzynarodowej – stwierdził Władimir Putin na spotkaniu ze studentami. Według prezydenta Rosji AI daje wiele możliwości, ale również wiąże się z zagrożeniem, którego nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Największe potęgi militarne kładą duży nacisk na rozwój AI. Chiński rząd oznajmił, że planuje zostać liderem na tym polu. Jest to możliwe, bo Amerykanie tną wydatki w tym sektorze.

Ingerencja państw w branżę AI, zwłaszcza w kontekście militarnym martwi Elona Muska. Przedsiębiorca od jakiegoś czasu apeluje, że niekontrolowany rozwój Sztucznej Inteligencji jest największym zagrożeniem dla ludzkości.

Nie dziwi zatem fakt, że wypowiedź Władimira Putina spotkała się z natychmiastową odpowiedzią Muska.

Chiny, Rosja, wkrótce wszystkie kraje będą mocne w naukach komputerowych. Rywalizacja o wyższość Sztucznej Inteligencji na poziomie krajowym będzie najprawdopodobniej przyczyną wybuchu III wojny światowej – napisał na Twitterze.

Założyciel Tesli wraz z setką szefów koncernów technologicznych apelował do ONZ o uregulowanie kwestii rozwoju Sztucznej Inteligencji w kontekście militarnym. Musk twierdzi nawet, że zagrożenie AI jest znacznie poważniejsze niż groźby Kim Dzon Una.

Korea Północna powinna stać nisko na liście zagrożeń dla naszej cywilizacji. Nie mają żadnych sojuszy, które mogłyby pchnąć świat do wojny światowej – pisze na Twitterze.