“Focus” w TOK FM: geolokalizacja [AUDYCJA]

Zapraszamy do słuchania naszej audycji “Człowiek 2.0” na antenie TOK FM! W najbliższą sobotę, 3 sierpnia po godz. 20 będziemy rozmawiać o usługach geolokalizacyjnych.

Audycji można było posłuchać 3 sierpnia po godz. 20. Teraz jest dostępna jako podcast w formacie MP3. Pobierz podcast!

Trudno dziś znaleźć telefon komórkowy, który nie miałby wbudowanego modułu GPS. Pojawiają się kolejne metody, pozwalające na coraz dokładniejsze „namierzanie” użytkownika smartfonu czy tabletu. Jakie mamy z tego korzyści?

Czy nie jest to zagrożenie dla naszej prywatności? Jak z geolokalizacji mogą korzystać sklepy, lokale czy agencje reklamowe? 

Jan Stradowski, szef działu nauki “Focusa” zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nowa wersja Homo sapiens i dokąd zmierzają zmiany cywilizacyjne.  

W najbliższą sobotę po godz. 20 w audycji “Człowiek 2.0” jego gośćmi będą Adrian Kielich z Mobext Polska (grupa Havas Media), Borys Wróbel z Redmobile i Krzysztof Zieliński z Gemiusa. 

Polecamy:

* nasz artykuł „Jak nas psuje Facebóg” http://www.focus.pl/cywilizacja/zobacz/publikacje/jak-nas-psuje-facebog/ 

* naszą stronę w serwisie Foursquare https://foursquare.com/focus_pl   

* książkę „Cypherpunks. Wolność i przyszłość internetu” http://onepress.pl/ksiazki/cypherpunks-wolnosc-i-przyszlosc-internetu-julian-assange-jacob-appelbaum-andy-m-ller-maguh,cypher.html