“Focus” w TOK FM: gryfikacja [AUDYCJA]

Zapraszamy do naszej audycji “Człowiek 2.0” na antenie TOK FM! W najbliższą sobotę, 8 lutego po godz. 20 będziemy rozmawiać o tym, kiedy warto zamieniać życie w grę.

Coraz częściej pojawiają się pomysły na uatrakcyjnienie czegoś, co nie budzi naszego entuzjazmu – edukacji czy pracy. Jednym z trendów jest dodawanie do codziennych zajęć elementów znanych z gier: wykonywania misji, rywalizacji, zbierania punktów, współdziałania w grupie. Czy gryfikacja (zwana też gamifikacją i grywalizacją) to dobry pomysł? Jak się sprawdza w różnych dziedzinach życia?

Jan Stradowski, szef działu nauki “Focusa” zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nowa wersja Homo sapiens i dokąd zmierzają zmiany cywilizacyjne.

W najbliższą sobotę po godz. 20 w audycji “Człowiek 2.0” jego gośćmi będą Karolina Kanar-Kossobudzka, koordynatorka programu “Pracownie Orange” w Fundacji Orange, Jacek Siadkowski, kierownik merytoryczny Laboratorium EE oraz Sebastian Starzyński, prezes ABR Sesta, twórca serwisu Gryfikacja.pl, współzałożyciel Fundacji „Edukacja Przyszłości“.

Polecamy:

Audycji można było posłuchać 8 lutego po godz. 20 – teraz jest dostępna jako podcast na tej stronie.