“Focus” w TOK FM: nowe technologie w szkole [AUDYCJA]

Zapraszamy do naszej audycji “Człowiek 2.0” na antenie TOK FM! W najbliższą sobotę, 28 grudnia po godz. 20 będziemy rozmawiać o nowoczesnej edukacji.

Z jednej strony polskie szkoły wydają się dobrze wyposażone w nowe technologie: 100% z nich ma komputery, rzutniki multimedialne i dostęp do internetu, 88% ma tablice multimedialne. A jednak komputery najczęściej zamknięte w klasach, uczniowie rzadko dostają prace domowe, które wymagają skorzystania z internetu, a ich wiedza o wirtualnym świecie bywa bardzo powierzchowna. Dlaczego tak się dzieje? Co i jak należy zmienić w polskiej edukacji, by była bardziej nowoczesna?

Jan Stradowski, szef działu nauki “Focusa” zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nowa wersja Homo sapiens i dokąd zmierzają zmiany cywilizacyjne.

W najbliższą sobotę po godz. 20 w audycji “Człowiek 2.0” jego gośćmi będą Ewa Kędracka z Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerowych w Warszawie, Anna Grzegory ze Szkoły Podstawowej nr 182 w Łodzi, Iga Bugała, uczennica Szkoły Podstawowej nr 71 w Łodzi oraz Marcin Polak z serwisu Edunews.pl.

Polecamy:

Audycji można było posłuchać 28 grudnia po godz. 20 – teraz jest dostępna jako podcast na tej stronie.