“Wróg” na DVD ze styczniowym “Focusem”!

Film “Wróg” oparty na powieści “Podwojenie” José Saramago to thriller, eksplorujący mroczne zakamarki ludzkiej podświadomości.

Sterylne mieszkanie, beznamiętny seks, wyuczony na pamięć wykład z historii totalitaryzmu – tak wygląda życie Adama (Jake Gyllenhaal). Pełne rutyny, monotonne, nudne. Pewnego dnia ogląda polecony przez znajomego film, w którym zauważa znajomą twarz. Swoją własną.

Podobieństwo jest tak uderzające, że Adam postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o identycznie wyglądającym mężczyźnie. Anthony (Jake Gyllenhaal), aktor z filmu, poza fizycznym podobieństwem, okazuje się być ucieleśnieniem wszystkich najgłębiej skrywanych pragnień Adama – jego lepszą wersją. Halucynacja? Wyrafinowana pułapka? Osobliwy zbieg okoliczności? A może alternatywny wariant losów?

“Wróg” oparty na powieści “Podwojenie” nagrodzonego Noblem José Saramago, to thriller, który eksploruje mroczne zakamarki ludzkiej podświadomości. Twórca głośnego „Labiryntu” w swoim nowym filmie zabiera widzów w niepokojącą podróż do świata, w którym to, co prawdziwe przenika się ze zmyślonym, a to, co znane okazuje się zupełnie obce. 

Rok produkcji: Hiszpania/Kanada 2013

Format obrazu 16:9

Format dźwięku: Dolby Digital 5/1(oryginalny, Dolby Digital 5.1 (lektor polski)

Język: angielski lub lektor polski

Napisy: polskie

Czas trwania: 87 min

Zobacz zapowiedź filmu “Wróg”:

Film jest dołączony do styczniowego numeru miesięcznika “Focus”. 

Cena magazynu z płytą DVD wynosi 29,99 zł.