“Wyładowania” to muzyczna opowieść, która pozwala uwolnić się od nadmiaru uczuć. Przeżyj to!

Nie chodzi o wyładowania atmosferyczne ani elektryczne. Mowa o wyładowaniach emocjonalnych. W Przestrzeni Eksperymentalnej Teatru Rampa doprowadza do nich… sztuka.

Emocje, namiętności, doznania, impresje, żarliwość – silne uczucia, którym każdy wychodzi czasem naprzeciw. To one stanowią myśl przewodnią koncertu „Wyładowania”, przygotowanego na podstawie tekstów Marcina Cecko z tomiku „Mów”. Wszystko rozgrywa się w Przestrzeni Eksperymentalnej  Teatru Rampa w Warszawie. Zaczynamy!

ONA
Anna Gorajska. Aktorka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Związana z krakowskim Teatrem Starym oraz warszawskimi Teatrem Dramatycznym i Teatrem Ateneum. Szerszą rozpoznawalność przyniosła jej rola w serialu “Dziewczyny ze Lwowa”.

ONI
Piotr Leniewicz – gitara basowa, Karol Ludew – perkusja, sampler, Maciej Dłużniewski – gitara elektryczna, gitara akustyczna. Muzyczne KPM Trio z bogatym doświadczeniem scenicznym. Jako muzycy współpracowali m.in z: Semantik Punk, Moja Adrenalina, Deuter, Chocolate Spoon, TILT. Grali też z Brylewskim, Jaryczewskim, Kubasińską, Nalepą, Maleńczukiem, Korą. W prezentowanym składzie zasilają m.in koncerty Tomka Lipińskiego.

RAZEM
Spotkali się na deskach Teatru Dramatycznego w spektaklu “Coming Out” (reż. Aleksandra Popławska), w którym Ona grała, a Oni przygotowali oprawę muzyczną.

Artyści zatopieniu w ciepłym półmroku Przestrzeni Eksperymentalnej Teatru Rampa stworzyli rzeczywistość nierutynową, pozbawioną jakichkolwiek utartych ścieżek, wolną od ograniczeń i życiowego lęku, który najchętniej nie wypuszczałby nas z domu, nie pozwalał angażować się w relacje  z innymi ludźmi i chował przed życiem.

Przekaz płynący ze sceny, przeczy temu, że możemy stać się wolni od tego typu doświadczeń czy też, że życie powinno zostać ich pozbawione. Wręcz przeciwnie! Wyładowania emocjonalne wpisują się w sposób nieodzowny w nasze istnienie i są silnie powiązane ze wszystkim, co robimy. 

W umyśle nie może istnieć całkowita pustka. Dlatego spektakl „Wyładowania” to wariacja na temat ciągłej gry intuicji, wyobraźni, emocji i całej gamy różnorodnych skojarzeń z nimi związanych. Artyści roztaczają przed publicznością niezwykle wyrazistą, esencjonalną opowieść. Opowieść w której wyładowania muzyczne przeplatają się stale z wyładowaniami emocjonalnymi. Opowieść przesyconą silną emocjonalną chemią. Opowieść wyrazistą i prawdziwą.

Ostatecznie nie należy jednak zapominać o tym, że – jak pisała Elisabeth Gilbert – “Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje pozostają niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji”. Można zatem postawić pytanie, czym pozostajemy bardziej zniewoleni – myślami czy też emocjami? Gdzie w tym wszystkim znajduje się intuicja? Czy w każdym przypadku jest tak samo i czy problem ten można w sposób autentyczny oddać na scenie?

„Wyładowania” to widowisko dające przekonującą odpowiedź na te i inne pytania. Przekonajcie się sami na scenie Przestrzeni Eksperymentalnej Teatru Rampa w Warszawie. 

 

Autor: Ewa Wasiak