Redmi Pad Pro zbliża się do globalnej premiery. Stanie się to szybciej niż podejrzewaliśmy

Zwykle między chińską a globalną premierą sprzętów mija trochę czasu, choć zdarza się też tak, że oba wydarzenia dzieją się bardzo szybko po sobie. Najwyraźniej właśnie taki los spotka zaprezentowanego niedawno Redmi Pad Pro.
Redmi Pad Pro zbliża się do globalnej premiery. Stanie się to szybciej niż podejrzewaliśmy

Redmi Pad Pro to najnowszy tablet, który dopiero co zasilił ofertę marki Redmi

Spodziewaliśmy się, że nawet jeśli doczeka się on globalnej premiery, nie stanie się to zbyt szybko. Ku naszemu zaskoczeniu, debiut poza Chinami wydaje się już bliski, na co wskazuje obecność tego modelu w bazie platformy certyfikacyjnej FCC, a to zwykle wskazują na nadchodzącą wielkimi krokami premierę w pozostałych regionach świata. Zwłaszcza że na początku tego tygodnia tablet dostrzeżono także w Konsoli Google Play. Niestety wciąż trudno powiedzieć, kiedy dokładnie Xiaomi miałoby wprowadzić ten sprzęt do sprzedaży.

Czytaj też:  Google znowu miesza z wyglądem YouTube’a. Tylko po co?

Wydaje się natomiast, że globalny wariant Redmi Pad Pro nie będzie różnił się od wersji chińskiej, a jeśli tak, to całą jego specyfikację doskonale znamy. Tablet wyposażony jest w duży Redmi Pad Pro wyposażony jest w duży 12,1-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1600 x 2560 pikseli. Wyświetlacz cechuje się wysoką częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz i szczytową jasność na poziomie 600 nitów, jest też certyfikat TUV Rheinland oraz obsługa Dolby Vision. Warto również wspomnieć, że ekran chroniony jest przez szkło Corning Gorilla Glass 3.

Czytaj też: Najpotężniejsza wersja Google Gemini trafi na smartfony Oppo i OnePlus

Sercem Redmi Pad Pro jest procesor Snapdragon 7s Gen 2 wspierany przez 6 lub 8 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Za zasilanie odpowiada akumulator 10000 mAh z szybkim ładowaniem z mocą 33 W. Nie można też zapominać o dostępnych na pokładzie aparatach – na tylnym panelu znajdują się dwa okręgi, w których umieszczono sensor 8 Mpix i lampę błyskową LED. Z przodu czeka na nas 8-megapikselowa kamerka do selfie i wideorozmów.

Czytaj też: Rynek smartfonów rośnie w siłę. Na podium bez większych zmian, ale jedna firma rośnie w siłę

Tablet ten oferuje ponadto obsługę rysika, mocowanego magnetycznie z prawej strony. Dodatkowo dostajemy cztery głośniki z Dolby Atmos oraz dwa mikrofony i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Po stronie łączności Pad Pro wyposażono w obsługę Wi-Fi-6 i Bluetooth 5.2. Urządzenie działa pod kontrolą Androida 14 z systemem HyperOS.

Czytaj też: Po 12 latach Huawei kończy z serią P. Co ją zastąpi?

Ceny na globalnym rynku pozostają tajemnicą, ale biorąc pod uwagę fakt, że premiera zdaje się bliska, powinniśmy poznać je już niedługo. W Chinach ten model pojawił się też w specjalnej edycji z Harry’ego Pottera, ale raczej nie ma co się spodziewać, że edycja limitowana będzie też dostępna globalnie, a szkoda.