Od kiedy prowadzona jest Księga Rekordów Guinnessa?

Wiele osób od dawna pasjonuje się tematyką przekraczania granic ludzkich możliwości. Z pasją śledzimy rekordzistów sportowych, którzy osiągają często wyniki będące poza obszarem umiejętności i talentu innych ludzi. Jesteśmy ciekawi, w jaki sposób rekordziści doszli do tak zdumiewających wyników. Rekordy świata w wielu różnych dziedzinach są przedmiotem tzw. Księgi Rekordów Guinnessa, która ukazuje się co roku jako informator wydawany przez firmę Guinness.

Pierwszy numer Księgi Rekordów Guinnessa ukazał się ponad pół wieku temu, w roku 1955. Tytuł błyskawicznie stał się bestsellerem, wzbudzając ciekawość ludzi na całym świecie. Od tego czasu wiele osób z pasją śledzi najnowsze rekordy, osiągane przez ludzi zarówno w poważnych, jak i w najbardziej absurdalnych dziedzinach. Warto odnotować, że wśród rekordzistów jest bardzo wielu Polaków. W jakich konkurencjach się wyróżniamy? Znany jest m.in. gitarowy Rekord Guinnessa - w 2019 roku blisko 7,5 tysiąca gitarzystów odegrało we Wrocławiu słynny przebój Jimiego Hendrixa "Hey Joe". Polacy bili też rekordy m.in. w najszybszym ułożeniu kostki rubika, lepieniu pierogów czy pływaniu długodystansowym.

Polacy uwielbiają bić rekordy w różnych konkurencjach, stąd często pojawiają się na kartach Księgi Rekordów Guinnessa. Sąsiadujemy tam często z rekordzistami, którzy przeszli do historii z powodu wyjątkowo dziwnych dokonań. Jakie są rekordy Guinnessa w najdziwniejszych dziedzinach? Oto lista 10 największych i najbardziej nietypowych rekordów.