Rock Niepodległości – patriotyczny rock znów w Warszawie

Rock Niepodległości to wydarzenie, dzięki któremu młodzi ludzie mają okazję świętować niepodległość i manifestować swój patriotyzm na sposób – spontaniczny, młodzieżowy, nowoczesny. Kulminacją tegorocznej edycji będzie patriotyczny koncert rockowy, zaś jego główną gwiazdą – zespół Lombard ze specjalnym patriotycznym programem.

Wstęp na koncert 11 listopada jest bezpłatny – aby uzyskać wejściówkę należy zarejestrować się na stronie www.rockniepodleglosci.pl. Oprócz Lombardu na scenie warszawskiego klubu Palladium pojawią się Night Rider, Magnetar oraz Sundaless, który został wyłoniony w drodze głosowania fanów na profilu Rock Niepodległości na Facebooku.

Wspólnym mianownikiem każdego z występów będzie akcent patriotyczny. Lombard zapowiedział nawet specjalny multimedialny program patriotyczny – muzyce zespołu towarzyszyć będą wizualizacje, archiwalne materiały filmowe i grafiki.

Koncert zostanie poprzedzony paradą motocykli Harley Davidson oraz wystawą sprzętu zbrojeniowego. Organizatorzy zapowiadają także specjalną linię designerskich mebli oraz gitarę Rock Niepodległości.

Rock Niepodległości to jednak nie tylko muzyka rozrywkowa, ale i poważna dyskusja. 7 listopada w ramach projektu odbędzie się konferencja, podczas której liczni eksperci będą dyskutować na temat współczesnych wymiarów bezpieczeństwa Polski oraz patriotyzmu XXI wieku.

– Ubiegłoroczna edycja projektu Rock Niepodległości udowodniła, że w Polsce jest ogromne zapotrzebowanie na świętowanie 11 listopada w nowoczesny, młodzieżowy sposób. Młodzi ludzie chcą manifestować swój patriotyzm, co dostrzegamy przez cały rok, nie tylko w Święto Niepodległości. Ten jeden dzień to jednak wyjątkowy symbol. Wszystkich, którzy swój patriotyzm chcą postrzegać również przez pryzmat dobrej zabawy, zapraszamy na Rock Niepodległości – mówi Małgorzata Zakrzewska, organizator wydarzenia.

Rock Niepodległości to młodzieżowa kampania społeczna, której celem jest upamiętnienie Dnia Niepodległości i promowanie obchodów tego dnia wśród młodych ludzi. Stąd pomysł, aby świętować ten dzień na sposób bliski młodym ludziom. 11 listopada w warszawskim klubie Palladium odbędzie się koncert Rock Niepodległości. Wystąpią Lombard, Night Rider i Magnetar. Na koncercie zadebiutuje także patriotyczny zespół Poland First to Rock. Ponadto w ramach projektu Rock Niepodległości 7 listopada odbędzie się konferencja naukowa poświęcona tematowi patriotyzmu, a 11 listopada – parada motocykli Harley Davidson, wystawa sprzętu zbrojeniowego.